Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Zuzulová pred MS na preteky EP v Bulharsku a Nemecku

SITA|Publikované 27. jan 2007 o 08:17

BRATISLAVA 27. januára (SITA) - Najlepšia slovenská zjazdárka Veronika Zuzulová sa po dvoch dňoch tréningu v rakúskom Innerkremse presunula v sobotu do bulharského strediska Bansko, kde v pondelok a utorok ...

BRATISLAVA 27. januára (SITA) - Najlepšia slovenská zjazdárka Veronika Zuzulová sa po dvoch dňoch tréningu v rakúskom Innerkremse presunula v sobotu do bulharského strediska Bansko, kde v pondelok a utorok 29. a 30. januára absolvuje dvojo pretekov Európskeho pohára v obrovskom slalome. Z Bulharska sa 22-ročná Bratislavčanka presunie do nemeckého Bischofswiesenu, kde ju 2. a 3. februára čakajú slalom a obrovský slalom Európskeho pohára. Vo Svetovom pohári v čase pred majstrovstvami sveta už nie je ani jeden špeciálny slalom. Po pretekoch v Nemecku už na Zuzulovú čaká presun do dejiska majstrovstiev sveta - švédského Aare. Spolu s otcom Timotejom poletia na sever Európy letecky, zvyšok minitímu Jozef Kúnyi a Vlado Kovár pocestujú spolu s materiálom Škodou Octavia 4x4.

Veronika Zuzulová si v tejto sezóne úspešne počína vo Svetovom pohári, kde má na konte štyri slalomové umiestnenia v Top Ten vrátane vyrovnaného kariérneho maxima - 3. miesta v Kranjskej Gore. Dvakrát bodovala aj v obrovskom slalome (18. a 23. miesto) a raz v superkombinácii (24.). V celkovom poradí Svetového pohára je Slovenka aktuálne na 23. mieste, medzi slalomárkami je dokonca siedma.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.