Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Zuzulová obrák nedokončila

Kanaďan Jan Hudec, víťaz pretekov zjazdu v Lake Louise. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|Publikované 25. nov 2007 o 23:00

Slovenská zjazdárka Veronika Zuzulová na pretekoch Svetového pohára v kanadskom stredisku Panorama nedokončila prvé kolo obrovského slalomu.

PANORAMA, LAKE LOUISE. Víťazkou sobotňajšieho obrovského slalomu žien v rámci Svetového pohára v alpských lyžiarskych disciplínach sa v kanadskej Panorame stala Denise Karbonová. Dvadsaťsedemročná Talianka zdolala kompletnú konkurenciu v obrovskom slalome v tejto sezóne už po druhý raz, keď predtým triumfovala v otváracích pretekoch v rakúskom Söldene.

Karbonová má v celkovom hodnotení Svetového pohára po sobote na konte 206 bodov a je suverénnou líderkou. To isté platí aj v hodnotení obrovského slalomu. "V týchto dňoch zrejme predvádzam svoje životné jazdy. Až teraz zisťujem, ako dokážu zoceliť veľké zranenia. Som sebavedomejšia a viac trpezlivá," povedala víťazná Talianka.

Druhé miesto obsadila v sobotu v Panorame, ktorá hostila preteky Svetového pohára po dlhých 15 rokoch, Rakúšanka Elisabeth Görglová (+0,42). Tretia priečka na stupňoch pre víťazky patrila ďalšej Talianke Manuele Moelggovej (+0,51). Slovenská reprezentantka Veronika Zuzulová nedokončila 1. kolo a v tretích pretekoch novej sezóny po prvý raz nebodovala. Zuzulová po sľubnom začiatku vypadla z trate po prvom medzičase, keď zaostávala 0,37 s za vtedy najrýchlejšou pretekárkou. Ambiciózna Slovenka urobila chybu na vnútornej lyži a spadla. Vo Svetovom pohári má Zuzulová naďalej na konte 55 bodov za 21. miesto z úvodného obráku v Söldene, resp. 5. miesto zo slalomu v Reiteralme. Celkovo to stačí na 17. pozíciu, v hodnotení obrovského slalomu je 25. Svoje bodové konto si môže najlepšia slovenská zjazdárka vylepšiť už v nedeľu, keď je v Panorame na programe špeciálny slalom.

Úvodný mužský zjazd nového ročníka Svetového pohára vyhral v sobotu v kanadskom stredisku Lake Louise prekvapujúco domáci pretekár Jan Hudec. Dvadsaťšesťročný rodák zo Šumperka v bývalom Československu dosiahol na 2905 m dlhej olympijskej zjazdovke v náročných podmienkach za silného vetra a zníženej viditeľnosti výsledný čas 1:42,79 min. Strieborný zjazdár z tohtoročných majstrovstiev sveta vo švédskom Aare sa vo Svetovom pohári postavil na stupne víťazov vôbec po prvý raz.

Doterajším maximom tohto špecialistu na kĺzavé disciplíny bolo 5. miesto z februára tohto roku z nemeckého Garmisch-Partenkirchenu. Druhý v poradí Američan Marco Sullivan zaostal o 24 stotín sekundy, na bronzový stupeň vystúpil rovnako prekvapujúco Rakúšan Andreas Buder (+0,34).

Výsledky

SP žien v Panorame - obrovský slalom: 1. Karbonová (Tal.) 2:42,71 min (1:23,27 + 1:19,44), 2. Görglová (Rak.) +0,42, 3. Moelggová (Tal.) +0,51, 4. Schildová (Rak.) +0,57, 5. Bremová (Rak.) +0,85, 6. Giusová (Tal.) +0,91,... Veronika Zuzulová (SR) nedokončila prvé kolo. SP mužov v Lake Louise - zjazd: 1. Hudec (Kan.) 1:42,79 min, 2. Sullivan (USA) +0,24, 3. Buder (Rak.) +0,34, 4. Sulzenbacher (Tal.) +0,50, 5. Grünenfelder (Švajč.) +0,51, 6. Heel (Tal.) +0,52.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.