Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Zuzulová o finále, ZOH i recepte na megakolo: "Hnev a ísť, čo to dá!"

TASR|Publikované 4. feb 2002 o 18:36

Historické 10. miesto obsadila a 26 bodov do hodnotenia slalomu Svetového pohára získala v nedeľu vo švédskom Are mladá slovenská ...

Are 3. februára (TASR) - Historické 10. miesto obsadila a 26 bodov do hodnotenia slalomu Svetového pohára získala v nedeľu vo švédskom Are mladá slovenská zjazdárka, olympionička Veronika Zuzulová. Iba 17-ročná pretekárka sa po 1. kole tesne zmestila do kvalifikovanej tridsiatky 2. kola, v ktorom však predviedla najrýchlejšiu jazdu a priebežnou 22. priečkou si zabezpečila takisto historickú účasť v marcovom finále SP.

Víťazkou slalomu na profilovo štandardnom, ale povrchovo náročnom svahu, svoje tretie v kariére slávila Francúzka Laure Pequegnotová. Suverénnym triumfom o 1,25 stotín pred Američankou Kristinou Koznickovou si práve pred ňou upevnila priebežné vedenie v disciplíne. Tretia skončila so stratou 1,35 Švédka Ylva Nowenová. Víťazkou kombinácie sa svojím 23. triumfom kariéry stala Rakúšanka Renate Götschlová, jej krajanka Michaela Dorfmeisterová vedie v celkovom poradí SP.

Zuzulová so štartovým číslom 26 nezvládla v 1. kole podľa vlastných predstáv nástrahy rozbitej trate a len vďaka diskvalifikácii Češky Zakouřilovej sa kvalifikovala do druhého na poslednej pozícii spolu s Götschlovou. So štartovým číslom 2 ale využila výhodnú stopu a jej najrýchlejší čas druhej jazdy znamenal súhrnné 10. miesto (+2,28), ďalších 26 bodov do priebežného hodnotenia, v ktorom má už 89 bodov a z 24. sa posunula na 22. priečku, čím si zabezpečila účasť v elitnej 25-ke finále Svetového pohára 6.-10. marca v rakúskom stredisku Altenmarkt-Zauchensee.

"V prvom kole som išla veľmi zdržanlivo, trať bola rozbitá, plná hrúd, veď okrem pár pretekárok na začiatku mali ostatné čoraz väčšie problémy. Navyše ja osobne nemám rada takýto mäkký povrch, čo ovplyvnilo aj môj výkon. Pred štartom druhého kola som sa však nahnevala, pustila som lyže dole svahom a išla som, čo to dalo. Som šťastná, že som si zabezpečila účasť vo finále Svetového pohára, momentálne pri tejto radosti ani nevnímam olympiádu, ale už sa budem sústrediť iba na ňu," konštatovala v cieli mladá Slovenka.