Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Zuzulová neradí úspechy do rebríčkov

SITA|Publikované 9. feb 2007 o 17:35

AARE 9. februára (SITA) - Slovenská zjazdárka Veronika Zuzulová dosiahla v piatok na majstrovstvách sveta vo švédskom Aare jeden z najväčších úspechov kariéry. Dvadsaťdvaročná Bratislavčanka sa dostala ...

AARE 9. februára (SITA) - Slovenská zjazdárka Veronika Zuzulová dosiahla v piatok na majstrovstvách sveta vo švédskom Aare jeden z najväčších úspechov kariéry. Dvadsaťdvaročná Bratislavčanka sa dostala do najlepšej desiatky v superkombinácii, disciplíne všestrannosti zloženej zo zjazdu a slalomu. Je to takmer unikátny výsledok, keď si uvedomíme, že Zuzulová zjazd vôbec nejazdí a posledný pred MS 2007 absolvovala na minuloročných ZOH v Turíne, kde skončila ešte v klasickej kombinácii pätnásta. „Umiestnenie v najlepšej desiatke som vôbec nečakala. So zjazdom som veľmi spokojná. Nečakala som, že budem mať iba taký odstup, keďže túto kĺzavú disciplínu vôbec nejazdím,“ uviedla v prvej reakcii sympatická Slovenka. Zuzulová figurovala po zjazde na 35. mieste s takmer tri a polsekundovou stratou na bezkonkurenčnú Pärsonovú. Slalom zajazdila však vynikajúco a tretím najrýchlejším časom sa posunula na výslednú 9. pozíciu a v tejto časti zdolala aj víťaznú Švédku. Nie nadarmo patrí Zuzulovej 7. miesto v priebežnom hodnotení slalomárok vo Svetovom pohári. „ V slalome som išla veľmi dobre, napokon som sa posunula na 9. priečku. Trať držala, nebolo to až také rozbité, aj keď bolo vidieť, že predo mnou sa už prehnalo vyše 30 pretekárok. Svoje umiestnenia nedávam do nejakých rebríčkov, teším sa z každého pekného úspechu. Rovnako sa radujem aj z dnešného výkonu,“ konštatovala Slovenka.

Zuzulovú čaká ešte v Aare dôležitý program v technických disciplínach: v utorok 13. 2. obrovský slalom a v piatok 16. 2. jej doména - slalom. „Zajtra budem mať voľno a asi pôjdem iba do posilňovne. Potom ma čakajú tréningy obrovského slalomu a až po tejto disciplíne sa budem sústrediť na slalom, ktorý je mojou hlavnou disciplínou,“ uzavrela nateraz najlepšia slovenská zjazdárka.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.