Piatok, 18. júna, 2021Meniny má Vratislav

Zuzulová nemohla trénovať s Rakúšankami

SITA|23. nov 2006 o 13:42

ASPEN 23. novembra (SITA) - Najlepšia slovenská zjazdárka Veronika Zuzulová sa počas nadchádzajúceho víkendu predstaví až dvakrát v pretekoch Svetového pohára v americkom Aspene. V sobotu budú v stredisku ...

ASPEN 23. novembra (SITA) - Najlepšia slovenská zjazdárka Veronika Zuzulová sa počas nadchádzajúceho víkendu predstaví až dvakrát v pretekoch Svetového pohára v americkom Aspene. V sobotu budú v stredisku Snowmass v štáte Colorado na programe preteky žien v obrovskom slalome (1. kolo od 18.00 h SEČ, 2. kolo od 21.00 h SEČ) a v nedeľu príde v rovnakom čase na rad slalom. Zuzulová vycestovala so svojím minitímom na zámorské turné krátko po tom, čo 11. novembra absolvovala vo fínskom Levi sezónnu ouvertúru v slalome. Po solídnej prvej jazde, ktorá jej zaručovala priebežnú 18. priečku, 2. kolo napokon po chybe nedokončila.

Zuzulovci trénovali niekoľko dní v stredisku Keystone, nemali však ideálne podmienky. Tréner Timotej Zuzula k tomu prostredníctvom manažéra Róberta Magáta sklamane konštatoval: "Pre veľké množstvo snehu sme museli improvizovať. Američania a Rakúšania problémy nemali, lebo ich trate boli vypreparované. Ich tréneri nám ešte v Európe osobne sľúbili, že budeme spolu trénovať, ale nakoniec dostali zákaz zobrať nás. Je to vec funkcionárskej lobby rovnako ako vo formule 1. Existujú silné tímy, ktoré vyhrávajú, a slabšie, ktoré občas hryzú..."

Zuzulovci bývali a trénovali vysoko v horách v nadmorskej výške približne 2800 - 3300 m, čo je pre Európanov, zvyknutých na iný druh klímy, dosť vyčerpávajúce. "Minulý týždeň sme trénovali s Chorvátkami, Španielkami a Fínkou Poutiainenovou. Potom sme zišli nižšie a v pondelok sa v tréningu super G pridali k Švédkam, Rakúšankám a Taliankam. Za dve tréningové jednotky sme zaplatili 200 USD. Potom nasledoval tréning obrovského slalomu s Taliankami. Neskôr v utorok a stredu prišiel na rad slalom s Češkami, Chorvátkami a Poľkami. Denne tiež druhú, respektíve tretiu fázu tréningu absolvujeme v miestnej všešportovej hale, kam chodia všetky tímy za kondičkou a na regeneráciu," informoval ďalej T. Zuzula.

Vo štvrtok sa spolu s dcérou presunul do dejiska víkendových pretekov - Aspenu. Už teraz Zuzulovci vedia, že piatkový tréning bude možný len bez bránok na holom svahu, lebo organizátori všetko pripravujú iba na preteky. Dvadsaťdvaročná Slovenka, ktorá je juniorskou majsterkou sveta v slalome z roku 2002 a v tejto najtočivejšej disciplíne už raz stála v pretekoch SP aj na stupni pre víťazov (3. miesto v Zwieseli vo februári 2004), sa v minulosti špecializovala vo Svetovom pohári práve na slalom. V obrovskom slalome absolvovala len niekoľko pretekov, pričom v SP nemá na konte ani jedno bodované umiestnenie. Obrovský slalom v kombinácii so slalomom by mala Zuzulová v priebehu dvoch dní absolvovať na podujatí najvyššieho rangu vôbec po prvý raz.


Súvisiace články