Utorok, 22. júna, 2021Meniny má Paulína

Zuzulová na úvodný slalom sezóny s číslom 22

SITA|10. nov 2006 o 21:14

BRATISLAVA/LEVI 10. novembra (SITA) - Najlepšia slovenská zjazdárka Veronika Zuzulová nebude chýbať v sobotňajšom úvodnom slalome Svetového pohára alpských lyžiarov 2006/2007 vo fínskom stredisku Levi.

Na trať 1. kola, na ktorej sa o deň neskôr predstaví aj mužská elita, nastúpi s číslom 22. "Po prílete a prvom tréningu bola Veronika trochu prekvapená povrchom, ktorý bol vraj jeden z najtvrdších, aké zažila," informoval manažér Róbert Magát. Podľa jeho vyjadrenia dosahujú teploty v tomto severofínskom stredisku za polárnym kruhom v noci -18, počas dňa -7 stupňov Celzia. Počas odletu do Fínska zažili Zuzulovci jednu neočakávanú komplikáciu. "Hodinu sa zdržali v lietadle, nakoľko sa na palube nachádzala neidentifikovaná batožina a bolo podozrenie na

výbušninu....Našťastie, batožinu vyložili a mohli pokračovať v lete," dodal R. Magát.

Fínske Levi zažije počas víkendu ouvertúru Svetového pohára 2006/2007, keďže v tradičnom dejisku prvých pretekov - rakúskom Söldene nedovolili klimatické podmienky koncom októbra zjazdárom absolvovať úvodnú súťaž v obrovskom slalome. Pre teplé počasie a nedostatok snehu sa napokon jubilejné desiate preteky SP na ľadovci Rettenbach neuskutočnili, a tak sa najlepší svetoví lyžiari po prvý raz stretnú až počas nastávajúceho víkendu v Levi. Prvé kolo ženského slalomu je na programe v sobotu o 10.00 h SEČ, druhé kolo, do ktorého postúpi už len najlepšia tridsiatka pretekárok, príde na rad o 13.00 h.


Súvisiace články