Nedeľa, 11. apríla, 2021Meniny má Július

Zuzulová ide do šiestej sezóny

Sportnet|10. nov 2006 o 00:00

Slovenka Veronika Zuzulová vstupuje do svojej šiestej sezóny vo Svetovom pohári v zjazdovom lyžovaní.

Veronika Zuzulová. FOTO - RÓBERT MAGÁT

Doteraz najlepším umiestením pre juniorskú majsterku sveta v slalome 2002 a víťazku Európskeho pohára 2003 je tretie miesto v slalome Svetového v roku 2004 v nemeckom Arberi.

Pôvodne mala spolu s Heimschildom jazdiť aj na predpremiére SP v obrovskom slalome v októbri v Söldeme, preteky však pre nedostatok snehu odpadli.

Včera absolvovala Veronika pod vedením svojho otca a trénera Timoteja prvý tréning na tréningovom svahu fínskeho strediska Levi.

Cez víkend pôjde naostro preteky v slalome, vo svojej silnejšej disciplíne. "V príprave som urobila maximum. Vydarený bol najmä výjazd do Argentíny, kde som vo FIS pretekoch vyhrala raz slalom a raz obrovský slalom. Myslím si, že tohtoročná príprava bola všestrannne lepšie pripravená aj vďaka kvalitným sparingom v Argentíne. Nemám nijaké zdravotné problémy, čo je príjemná rarita. Na preteky sa teším a verím, že prídu aj dobré výsledky. Mám jeden veľký výsledkový sen, ale ten si nechávam pre seba. Napriek nevydarenému poslednému výjazdu za snehom do Rakúska minulý víkend, kde pre silný vietor zatvorili na tri dni ľadovec, mám dosť natrénované. Už sa neviem dočkať, kedy sa kolotoč rozkrúti," povedala Veronika. (ja)

Súvisiace články