Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Zuzulová do Vrátnej a potom do Sierra Nevady

SITA|Publikované 19. feb 2007 o 15:24

BRATISLAVA 19. februára (SITA) - Najlepšia slovenská zjazdárka Veronika Zuzulová si po príchode z majstrovstiev sveta vo Švédsku veľa oddychu doma v Bratislave neužila. Už v utorok a stredu sa bude vo ...

BRATISLAVA 19. februára (SITA) - Najlepšia slovenská zjazdárka Veronika Zuzulová si po príchode z majstrovstiev sveta vo Švédsku veľa oddychu doma v Bratislave neužila. Už v utorok a stredu sa bude vo Vrátnej pripravovať na najbližšie preteky Svetového pohára v španielskej Sierra Nevade. Do najjužnejšie položeného európskeho lyžiarskeho strediska potom priebežne siedma slalomárka Svetového pohára odcestuje vo štvrtok. V Sierra Nevade budú mať ženy v sobotu 24. 2. na programe obrovský slalom a o deň neskôr slalom. "Po Sierra Nevade by mali prísť ešte jedny preteky v Nemecku a potom už len finále Svetového pohára vo Švajčiarsku. To Nemecko ešte nie je isté, lebo tam nie je sneh," povedala pre Rádio Okej V. Zuzulová. K najbližším ambíciám vo Svetovom pohári 22-ročná Slovenka poznamenala: "Vo Svetovom pohári je to veľmi tesné. Všetko sa ešte môže zmeniť. Isté však je, že sezónu ukončím lepšie ako vlani. Na 28. mieste v slalome už určite neskončím."

Zuzulová obsadila v slalome na majstrovstvách sveta v Aare 13. miesto, ešte o štyri priečky vyššie skončila v superkombinácii. So svojím účinkovaním vo Švédsku vyjadrila spokojnosť. "Majstrovstvá sveta, to sú len jedny preteky. Teraz nasledujú Svetové poháre, ktoré sú pre mňa tiež dôležité a často ťažšie ako majstrovstvá sveta, lebo tam nie je obmedzený počet pretekárok," dodala Zuzulová.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.