Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Zuzulová bude trénovať v Argentíne

Sportnet|Publikované 1. aug 2006 o 00:00

Najúspešnejšia slovenská reprezentantka v alpských lyžiarskych disciplínach Veronika Zuzulová odletí zajtra na ďalšiu časť letnej prípravy na južnú pologuľu, kde majú v týchto mesiacoch zimu.

"Od mája do polovice júna sme boli dvadsať dní na snehu v Európe, od polovice júna absolvujeme kondičnú prípravu. Teraz odchádzame do argentínskeho strediska Ushuaia v Patagónii, kde chceme využiť zimu, ktorá je momentálne na južnej pologuli. Posledné roky neboli v Európe dobré podmienky. Horúce letá umožňovali aj na ľadovcoch tréningy maximálne hodinu-dve denne. Vďaka sponzorom a hlavne dobrým vzťahom s trénermi z iných krajín môžeme po prvý raz absolvovať letnú prípravu v Južnej Amerike. Budeme trénovať s Fínkami Tanjou Poutiainenovou, Hennou Raitovou. Neskôr by mali prísť Talianky, Francúzky a Chorvátky," informoval tréner a otec slovenskej zjazdárskej jednotky Timotej Zuzula.

Tretím členom výpravy bude Vladimír Kovár - asistent trénera, technik a servisman v jednej osobe. Všetci si uvedomujú, že bez kvalitnej letnej prípravy na južnej pologuli nie je možné existovať medzi svetovou špičkou. Tá chodí takto za snehom už niekoľko rokov. "Dôležité je, že budeme trénovať v nadmorskej výške okolo tristo metrov, zatiaľ čo v Európe by sme museli ísť do výšok tritisíctristo až tritisícšesťsto metrov. To je značne vysiľujúce a neumožňuje také tréningové objemy. Momentálne sa v Ushuaii teplota pohybuje v noci okolo mínus tri stupne, cez deň do plus štyroch, čo by malo zaručiť kvalitné podmienky. Podľa informácií, ktoré máme, môžeme trénovať slalom, obrovský slalom aj super G," zakončil Zuzula. (sita)

Súvisiace články