Sobota, 6. marec, 2021Meniny má Radoslav, Radoslava

Zuzana Žirková ostáva v Good Angels

Magdalena Zietarová. Poľská legionárka ostáva v Good Angels. (Autor: Veronika Janušková)
Sportnet|Publikované 2. júl 2014 o 00:00

Generálny manažér Daniel Jendrichovský pomaličky skladá tím pre novú sezónu.

Basketbalový klub Good Angels Košice bude opäť pôsobiť v prestížnej Eurolige. Generálny manažér majstrovského celku Daniel Jendrichovský tak pomaličky skladá tím pre novú sezónu. Rozpočet Košíc sa síce oproti uplynulej sezóne scvrkne, napriek tomu by Jendrichovský do hráčskeho kádra rád dostal čo najviac kvality.

KOŠICE. Jedenásťnásobný majster Slovenska podal prihlášku do Euroligy a v Košiciach tak opäť začína proces budovania hráčskeho kádra.

Dres basketbalistiek Good Angels Košice budú i naďalej obliekať mladé hráčky Barbora Bálintová, Žofia Hruščáková, Beáta Janoščíková a Martina Kiššová.

„Pracujeme na tom, aby sme dotiahli aspoň to, čo sa už uzavrieť dá. To bolo trebárs predĺženie zmlúv s našimi mladými hráčkami. Každá si trochu polepšila, ale to sú len také kozmetické úpravy. Pre tieto basketbalistky je však podstatné, aby strávili na ihrisku čo najviac minút a ich cena bude kulminovať tak o dva – tri roky.

Zietarová ostáva

Poľská legionárka Magdalena Zietarová ostane v prostredí, ktoré za uplynulý rok dobre spoznala.

„Magda je mladá a perspektívna. Je to hráčka, ktorá pozná náš systém a má potenciál. Do decembra sa trápila so zdravotnými problémami. Vlado Ščerbanovský a ľudia z klubu jej pomohli a postupne jej výkony rástli. Počas finálovej série extraligy potvrdila, že jej kapacita je obrovská. Na našu ponuku reagovala okamžite pozitívne,“ podotkol D. Jendrichovský.

V žlto–modrom má zotrvať aj skúsená harcovníčka Zuzana Žirková.

„Žirková je jeden z faktorov, kvôli ktorým sme sa rozhodli ďalej pokračovať v Eurolige. Mali sme jej prísľub, že ak v Košiciach bude Euroliga, tak tých päť mesiacov nám pomôže. Stále patrí medzi špičkové hráčky a v kombinácii s mladými jej skúsenosti veľmi potrebujeme.“

Kováčik má ponuku z Turecka

Káder sa bude postupne formovať, no generálny manažér rieši prioritne obsadenie iného postu.

„Najskôr ešte musíme uzavrieť trénerskú otázku. Verím, že Maroš Kováčik prehodnotí situáciu a ostane v Good Angels. Dostal ponuku z Turecku, z družstva, ktoré nehrá ani FIBA Cup, no čo sa týka financií, ide o podstatne lepšie podmienky. My ich nedokážeme dorovnať. Ak si Maroš myslí, že nastal čas posunúť sa inde, tak s tým nič nenarobíme. Vieme ale, že za tie vyše tri roky spravil v Košiciach kus dobrej práce. Možným Kováčikovým nástupcom sa začnem zapodievať, až keď sa tréner vyjadrí definitívne.“

Radi by si udržali Krivačevičovú

V klube už zvažujú, aké hráčky by mohli do tímu pribudnúť k už spomínanej šestici.

„Európske hráčky by sme chceli dotiahnuť v dohľadnej dobe. U Američaniek budeme vyčkávať. Ich ceny pôjdu dole. Naším veľkým plusom je, že hráme Euroligu. A po nej sú hráčky v nejednom prípade hladné, takže výška kontraktu nie je takou prioritou. Máme veľkú snahu udržať tu Krivačevičovú. Nevieme jej zaplatiť to, čo vlani, no aj ona vie, že i pre zranenia nám až tak veľmi nepomohla. Ak by ostala, boli by sme radi, lebo európske podkošové hráčky na úrovni Euroligy sú už pre nás finančne nezvládnuteľné.“

Súvisiace články