Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Župan v Česku asi končí, Nikkola za Nikunena

SITA|Publikované 26. mar 2008 o 10:06

BRATISLAVA 26. marca (SITA) - Skokani na lyžiach len pred desiatimi dňami ukončili na mamuťom mostíku HS-215 v slovinskej Planici uplynulú zimnú sezónu Svetového pohára a už sa objavujú niektoré "zaručené" ...

BRATISLAVA 26. marca (SITA) - Skokani na lyžiach len pred desiatimi dňami ukončili na mamuťom mostíku HS-215 v slovinskej Planici uplynulú zimnú sezónu Svetového pohára a už sa objavujú niektoré "zaručené" informácie pre nastávajúci ročník SP 2008/2009. Očakáva sa, že k zmenám a presunom príde najmä na postoch šéfov reprezentačných tímov.

Už v utorok sa trénerom nemeckého národného družstva stal 38-ročný Rakúšan Werner Schuster, ktorý nahradil v minulej sezóne neúspešného Petra Rohweina. Slovinskú skokanskú reprezentáciu opúšťa Fín Ari-Pekka Nikkola. Ten sa vracia do svojej domoviny a mal by prevziať fínske národné družstvo, ktoré by už nemal viesť doterajší kouč Tommi Nikunen. Menší smútok zavládol v Česku, kde by mal v pozícii šéfa reprezentačného B-tímu skončiť Slovinec Matjaž Župan. "Nevieme, či si ho udržíme. Robíme pre to všetko. Matjaž má však lukratívne ponuky zo Slovinska," uviedol pre český denník Sport športový riaditeľ skokanského úseku Rostislav Jozífek a doplnil: "So Županom som sa rozprával, ale konkrétny výsledok ešte nepoznám. Sme momentálne v situácii, keď nevieme, ako sa to celé vyvŕbi." Štyridsaťjedenročný Matjaž Župan je považovaný za jedného z najlepších trénerov a spoluprácu s ním si napriek nevýrazným výsledkom v ostatnej sezóne SP veľmi pochvaľoval aj český reprezentant Jakub Janda. "Všetko sa odvíja od toho, či v Česku zostane. Keby Župan odišiel, bolo by to dosť zlé. Nedokážem si predstaviť, čo by sa stalo, keby skončil tréner, ktorý je po Fínovi Mikovi Kojonkoskim (mal by zotrvať vo funkcii trénera nórskej skokanskej reprezentácie, pozn.) druhý najlepší na svete," pochválil odborné kvality Župana aj tréner Dukly Liberec Jakub Jiroutek. Ako je známe, na Slovensku ohlásil v marci "adieu" jediný skokan na lyžiach so skúsenosťami z pretekov Svetového pohára v posledných rokoch Martin Mesík.


Autor: SITA

Súvisiace články

  • Invalid Date
  • Invalid Date
  • Invalid Date
© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.