Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Zúčastnili sa stávkového podvodu. Tenisti dostali doživotný dištanc

Potito Starace je jedným z dvoch tenistov, ktorí si pre účasť na stávkovom podvode už nezahrajú. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 7. aug 2015 o 09:39

Tenis si už nikdy nezahrajú. Taliansky súdny tribunál dospel k záveru, že Daniele Bracciali a Potito Starace ovplyvnili výsledky niekoľkých zápasov s cieľom ilegálneho profitu zo stávkovania.

RÍM. Taliani Daniele Bracciali a Potito Starace môžu na tenis zabudnúť. Národná federácia (FIT) im doživotne zastavila súťažnú činnosť pre účasť na stávkovom podvode.

Rozhodla na základe vlastného vyšetrovania, ktoré nadviazalo na skúmanie prokuratúry v Cremone. Tá uzavrela záležitosť 23. marca. A tenisovú organizáciu na Apeninskom polostrove požiadala o disciplinárne konanie.

Taliansky súdny tribunál dospel k záveru, že obaja hráči úmyselne ovplyvnili výsledky niekoľkých tenisových zápasov s cieľom ilegálneho profitu zo stávkovania.

Išlo o sériu dohovorov prostredníctvom skypu medzi oboma tenistami. Uviedol to denník La Gazzetta dello Sport.

romania-tennis-atp-brd-nastase-tiriac-tr_r8566_res.jpg

Daniele Bracciali (vpravo) a Potito Starace tvorili spolu aj deblový pár. FOTO - TASR/AP.

Kauza sa dostala na verejnosť vlani v októbri. O Braccialim bolo od novembra známe, že sa počas vypočúvania priznal k niekoľkým skutkom, z ktorých ho obvinili.

Starace prostredníctvom komuniké viackrát poprel akúkoľvek nekalú činnosť.

Vyšetrovatelia mali k dispozícii prepisy konverzácie tenistov na internete. Indikovali zištné ovplyvňovanie výsledkov.

Jedna zo zverejnených konverzácií prebehla medzi Braccialim a účtovníkom Manliom Brunim v roku 2007. Dohadovali sa o ovplyvnení jedného zo zápasov na turnaji v Newporte.

V roku 2012 sa Starace s Braccialim dostali do semifinále Roland Garros.

Bracciali aj Starace dostali v rokoch 2007 a 2008 spolu s krajanmi Alessiom Di Maurom, Giorgiom Galimbertim a Federicom Luzzim zákazy štartu na šesť týždňov až deväť mesiacov za porušenie antikorupčných pravidiel.

Tridsaťsedemročný Bracciali je bývalý 21. hráč rebríčka ATP vo štvorhre a 49. vo dvojhre. V debli sa tešil z triumfu na piatich turnajoch na hlavnom okruhu ATP, dvoch po boku Staraceho.

Z dvojhry má titul z marockej Casablanky z roku 2006.

O tri roky mladší Starace má v zbierke šesť deblových titulov. Vo svetovom renkingu bol najvyššie štyridsiaty. Vo dvojhre bol o niečo úspešnejší - na 27. mieste.

Obaja ešte môžu čeliť konzekvenciám na civilnom súde. Ak ich uznajú vinnými, FIT sa hodlá s nimi súdiť o odškodné, uviedol prezident federácie Angelo Binaghi.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.