Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Zrubáková nečaká pri žrebe prekvapenie

Radka Zrubáková. (Autor: TASR)
Sportnet|Publikované 20. apr 2007 o 00:00

Medzi dvanástkou osobností, ktoré v stredu uviedli v Primaciálnom paláci do Siene slávy slovenského tenisu, nechýbala Radka Zrubáková.

„Potešilo ma, že na mňa nezabudli. Rada som stretla známych ľudí a zaspomínala na úspešné roky,“ povedala bývalá 22. hráčka svetového rebríčka, víťazka troch turnajov WTA Tour v dvojhre (Brusel '88, Štrasburg '91, Praha '92).

Zrubáková triumfovala v Pohári federácie '88 s tímom Československa, po rozdelení federácie hrala za Slovensko a dve sezóny 1996/98 viedla reprezentáciu ako nehrajúca kapitánka. Manželka hokejového trénera Jána Jaška vedie dnes k tenisu svoje deti, 9-ročného Nikiho a 4-ročnú Aniku.

Cez víkend bude Zrubáková v Sibamac aréne zblízka sledovať zápas 1. kola II. svetovej skupiny Pohára federácie Slovensko - Česko. „České tenistky sú favoritky, ale tímová súťaž je niečo iné ako individuálne turnaje. Zodpovednosť za výsledok je väčšia. Jednotka v zostave hostí Nicole Vaidišová vyzerá byť vo forme a môže získať dva body, no dvojka Lucie Šafářová pôsobí náladovo,“ všimla si Zrubáková. Tipovať výsledok odmietla, jednako nevylúčila ani prekvapujúce víťazstvo Slovenska. „To by musela získať dva body Hantuchová a niekto ešte tretí bod. Sama som zvedavá, ako sa Daniela vyrovná s veľkým tlakom domáceho prostredia - či ho dokáže zvládnuť, tak ako Dominik Hrbatý v Davisovom pohári. Dominika Cibulková urobila v poslednom čase veľký výkonnostný skok, lenže svetová špička je predsa len ešte trochu ďalej. Želala by som si, keby sa diváci dočkali drámy s rozhodnutím v záverečnej štvorhre,“ vravela 36-ročná Zrubáková.

Členka Siene slávy nepredpokladá na dnešnom žrebovaní v Bratislave nijaké prekvapenie zo strany kapitánov - podľa Zrubákovej Mojmír Mihal postaví do dvojhier Hantuchovú (14. vo svetovom rebríčku), Cibulkovú (123.) a do štvorhry Hantuchovú s Husárovou, kým Aleš Kodat sa bude spoliehať na Vaidišovú (8.), Šafářovú (30.) a debla Benešová - Záhlavová-Strýcová. Zápas Slovensko - Česko sa hrá na antuke v sobotu a nedeľu.

Súvisiace články