Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Zrnká múdrosti, alebo čo ste si mohli prečítať na stránkach Spišského denníka KORZÁR v roku 2002

Sportnet|Publikované 30. dec 2002 o 23:00

Spišská Nová Ves - Počas celého roka sme priniesli pre našich čitateľov množstvo informácii a rozhovorov. Do silvestrovského vydania vyberáme tie,

ktoré najviac zaujali a pobavili.

"Hráči sú kompletne vyrovnaní, zostáva vyplatiť prémie za prvú šestinu, čo je čiastka 125 tisíc korún a časť výplat za september - 131 tisíc korún. Podstatná časť im bola vyplatená,"

Slavomír Caban, dnes už bývalý riaditeľ HK VTJ Spišská Nová Ves. Otázke znie - sú teda hráči kompletne vyrovnaní, alebo nie?

"Ale čo je to za prezidentku, ktorá príde dve hodiny pred majstrovským zápasom s plnými taškami, aby zabezpečila pohostenie pre rozhodcov či zástupcov súpera, varí im kávu, ktorá pripravuje chlebíčky pre domácich hráčov, nosí prepravky s malinovkou a sódou, nakupuje pracie prostriedky, ponožky, spracováva materiály do bulletinov, tlačí ich, fotografuje, spracováva archívne dokumenty, zabezpečuje dresy na zápasy i tréningy, ak nezabezpečí peniaze na stravu pre dorastencov, tak skoro ráno vstáva, aby pre nich pripravila chlebíčky na cestu atď, atď.," konštatovanie bývalej prezidentky FK VJT Spišská Nová Ves Kvetoslavy Kucharovičovej. Čo dodať? Snáď, len použiť citát z úvodu - Ale čo je to za prezidentku?

"Zaujímavé bolo aj vyjadrenie jedného hráča Margecian, ktorý na dotaz, či videl, ako vbehol do ihriska divák uviedol, že áno a že divák bol spacifikovaný. Keď bol vyzvaný, aby bližšie popísal kým bol spacifikovaný a čo to znamená spacifikovaný, hráč podráždene reagoval slovami, že bol spacifikovaný a potom keď vstával zo zeme, tak bol opätovne spacifikovaný tak, že musel ostať ležať na zemi. Kto ho mal takýmto spôsobom "spacifikovať", to sme sa od tohoto hráča nedozvedeli," úryvok z vyjadrenie predsedu DK SOFZ ohľadom "boxérskeho" zápasu Margecany - Olcnava.

A pri tejto téme ešte zostaneme. "Je to rozhodnutie celej komisie, ktorá zvažovala jednak závažnosť previnenia jednotlivých aktérov stretnutia a jednak ich postoj k celému problému, prezentovaný na zasadnutí komisie dňa 4.9.2002," tvrdí predseda DK SOFZ a predseda SOFZ Jozef Kačenga dodal: "DK prípad prešetrila v zmysle noriem. Potrestaní hráči a klub sa snažili zakryť svoju vinu a odviesť pozornosť verejnosti iným smerom. Stanovisko VV SOFZ je, že na nepodložené skresľujúce fámy nebudeme reagovať a nebudeme vytvárať živnú pôdu agentúre JPP, čo znamená Jedna pani povedala alebo Jozef Petruška Počúva. VV SOFZ vyzýva: pán Petruška, nezavádzajte futbalovú verejnosť! Vaše komentáre a glosy často obsahujú nepodložené a neoverené informácie (nielen k tomuto zápasu). Nerobte futbalu medvediu službu, ale píšte pre jeho dobro."

Zabudli však na jedno, všetkých potrestali, len na jedného, a možno najdôležitejšieho sa zabudlo - hlavného usporiadateľa.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.