Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Zrelí sú dlhšie pokope, takže pozor na nich

Sportnet|Publikované 16. okt 2006 o 22:00

Košice - O nevyspytateľnosti I. futbalovej ligy sa už všetci jej účastníci neraz presvedčili. Naposledy tiež hráči košického béčka, ktorí síce hrali

doma s predposlednou D. Stredou, ale predsa nedokázali streliť ani gól. "Šancí bolo naozaj málo, my sme si vypracovali vari len zo dve. Preto sa nemožno veľmi čudovať, že nepadol gól," zamyslel sa nad posledným vystúpením rezervistov Ľuboš Vojtaško. On ako brankár tiež nemal veľa roboty, zaspomínal iba na jednu ošemetnú situáciu, keď sa pri centrovanej lopte zrazil so Sanim. "Gólmani neobľubujú zápasy, keď nemajú vlastne takmer čo robiť. Lebo vtedy je človek nerozchytaný a môže skôr inkasovať aj z nevinne vyzerajúcej akcie. Stačí nejaká zatúlaná lopta, náhodný teč a pohroma je na svete."

Brankár MFK priznal, že v tomto ročníku bolo niekoľko stretnutí, keď si kvalitne zachytal. Napríklad doma s Lučencom. Rovnako tak nastúpil aj na duel proti Šali, teda proti tímu, ktorý najbližšie preverí východniarov. Bude to meranie síl celkov bojujúcich o účasť v prvej štvorke zaručujúcej účasť v prelínačke. Takže vlastne ide o šesť bodov. "Musíme byť nadupaní, odhodlaní a pokúsime sa domácich prekvapiť. Možno by sme brali aj remízu, ale uvidíme podľa priebehu súboja. Ak budeme umne hrať, môžeme sa domov vrátiť i s víťazstvom." V predošlom vzájomnom súboji v Čermeli bol výsledok na vážkach a napokon hostitelia mohli byť radi, že vyhrali najtesnejším rozdielom. Šaľa ťaží zo zohratosti a kvalitných hráčov v strede poľa i v ofenzíve. V koncovke sa spolieha na dvojicu Lancz - Dékány. "Toto mužstvo je dlhšie pokope a to na jeho hernom prejave vidno. Nie div, že bojuje o popredné priečky tabuľky. Je to pre nás výstraha, aby sme nič nepodcenili. Hrať pozorne vzadu to bude priorita. A azda nám vyjdú nejaké rýchle protiútoky."

Vzhľadom na to, že Košičania dávajú málo gólov, musia sa spoliehať na to, že to v defenzíve ustrážia. "Snažíme sa, no nie vždy to chlapcom vyjde." Niektorí brankári sú známi aj tým, že ich to ťahá dopredu k pokutového územiu rivala či až doňho, aby "nahnevali" kolegov v inom drese. Keď sme nadhodili túto tému Vojtaškovi, priznal, že na trestné kopy by si netrúfol, lebo na to sú určení iní hráči. Avšak ak by bolo treba, tak by sa podujal ohroziť bránu rivala po rohovom kope či nejakej inej štandardnej situácii. "Ak mužstvo nemá čo stratiť a treba odvrátiť prehru, tak by som vybehol i ja dopredu. Mne sa to stalo kedysi dávno, ale nespomínam si, kedy naposledy. No gól som ešte v kariére nedal."

Podstatné vzhľadom na jeho post je ale to, aby vedel podirigovať obrancov a spoluhráčov.. Vraj sa s nimi spolupracuje dobre, hoci niekedy v zápase hry treba hlasnejšie zakričať, aby ho bolo počuť. "Zavše moje pokyny chlapci nevnímajú, lebo sú viac vyťažení a navyše pod psychickým tlakom. Ale inak si so spoluhráčmi rozumiem."

Dnešný program - o 14.00: Zl. Moravce - Michalovce, Lučenec - Podbrezová, Močenok - Rim. Sobota, Turč. Teplice - Prešov, zajtra: o 14.00: Dun. Streda - Humenné, Šaľa - Košice B.

Všíma si aj kolegov

V I. lige sa viac hovorí o hráčoch z poľa než brankároch. Hoci aj medzi nimi sa nájdu naozaj spoľahliví borci. Ľubošovi imponujú tiež niektorí, ktorých si všimol z náprotivnej strany ihriska. "Napríklad Valenský zo Šale si dlhodobo udržuje kvalitnú výkonnosť a je stále jednotkou. Nehovorím, že sa mi svojím štýlom páči, ale iste má predpoklady, aby zastával dlhodobo toto miesto. Rovnako Kobr z Dunajskej Stredy." Takže najbližšie na šalianskom ihrisku to bude aj o tom, kto vyjde z mikrosúboja dvoch gólmanov lepšie. A Ľ. Vojtaško sa iste pred chlapíkom, ktorého spomenul, nebude chcieť dať - za predpokladu, že nastúpi - zahanbiť.

(zuk)

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.