Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Zrelí musia práve teraz mužstvu podať pomocnú ruku

Sportnet|Publikované 19. nov 2004 o 00:00

Poprad - Ani pokračovanie v priaznivej bilancii zo vzájomných duelov so Skalicou nevytlačilo z tvárí podtatranských extraligistov známky rozpakov. Čo

z toho, že naposledy hrali umne, s nasadením a pomerne kvalitne a to sa premietlo v určovaní tempa i diktovaní scenára merania síl, keď aj tak sa to skončilo "len" remízou. "V niektorých pasážach sme Záhorákov k ničomu nepustili. No na našu smolu prišli nejaké individuálne kiksy a domáci sa stačili zavesiť na nás. Nakoniec aj vyrovnali a nás to mohlo už len mrzieť, že sme si prehajdákali náskok," obzrel sa za vystúpením na skalickom ľade Miroslav Škovira (na snímke). Prestávka kvôli povinnostiam reprezentácie mala slúžiť na to, aby pod Tatrami zmizla nerozhodnosť v kľúčových momentoch. Lenže po predošlej výbornej sérii deviatich zápasov bez prehry naši otvorili inú - menej príjemnú kapitolu svojho účinkovania. Už v siedmich dueloch totiž nepoznali chuť víťazstva.

Kliatba, ktorá akoby sa vznášala v poslendých týždňoch nad účinkovaním hráčov HK Tatravagónka ŠKP, má spoločného menovateľa: nemohúcnosť v koncovke. "Šancí sme mali aj naposledy oveľa viac, než iba na dva zásahy. Keby sme dali štyri góly, body máme v suchu." Streľba neposlúcha východniarov od začiatku ročníka, no v poslednom čase obzvlášť. Práve v situácii, keď puk nesmeruje do sieťky tak často, ako by mal, je namieste drilovanie streleckých pokusov na tréningu. "Trénujeme tak ako vždy. Vtedy nám to ide, ale akonáhle príde zápas, akoby sme zabudli to, čo predtým neraz predvedieme. Neviem si vysvetliť, čím to je," pripomenul so smutným tónom v hlase ostrieľaný útočník.

Aj jemu premieňanie šancí nevychádza a tiež nevie odhaliť hlavnú príčinu tohto stavu. "Ale už sa to pomaličky lepší a dúfam, že sa uchytím. Každý útočník sa potrebuje najprv prebudiť a potom mu to už začne sypať. Lenže nejde tak ani o góly jednotlivcov, ako o to, aby sme ako mužstvo viac zabrali."

Plnenie defenzívnych povinností zjavne prevyšuje ostrie v ofenzíve. Lenže ak sa chcú naši dostať v tabuľke vyššie, musia pridať vo vyváženejšom hernom prejave. Predtým sled zápasov s bodovým úlovkom odštartovali v domácom prostredí. Neboli by proti, aby to bolo znovu tak už najbližšie. Dnes totiž Podtatranci hostia Slovan. A to je výzva ako bič na to, aby sa vypli k maximálnemu výkonu. "Ak nebudú výsledky, aj diváka to omrzí a to nechceme dovoliť. Belasí sú kvalitní, navyše sa posilnili kanonierom Bartekom. No počul som, že má hrať až v nedeľu. Bez ohľadu na to chceme konečne vyhrať. Určite nemáme taký káder, aké je naše postavenie v tabuľke, no treba to potvrdiť výsledkovo." V sobotu sa predstavia Popradčania vo Zvolene v televíznom stretnutí. Keby v piatok dobre pochodili, určite by im to pomohlo aj o 24 hodín neskôr a to bez ohľadu na to, že majú nahustenejší program. Nesmieme sa zľaknúť silných rivalov, ani prípadnej kritiky. To by nám nepomohlo. Treba si veriť a konečne odovzdať na súťažnom ľade to, čo vieme realizovať v tréningu, vyslovil želanie jeden z najskúsenejších jednotlivcov tímu Miroslav Škovira. A práve jeho kariéra ho predurčuje na to, aby podal - vedno s ostatnými zrelými hráčmi - mužstvu pomocnú ruku teraz, keď to veľmi potrebuje.

Súvisiace články