Žreb štvrťfinále Ligy majstrov, Real sa stretne s Manchestrom

TASR|21. mar 2003 o 14:17

Nyon 21. marca (TASR) - V sídle Európskej futbalovej únie (UEFA) vo švajčiarskom Nyone vyžrebovali v piatok štvrťfinálové dvojice Ligy majstrov. Šlágrom ...

Nyon 21. marca (TASR) - V sídle Európskej futbalovej únie (UEFA) vo švajčiarskom Nyone vyžrebovali v piatok štvrťfinálové dvojice Ligy majstrov. Šlágrom štvrťfinálovej fázy bude súboj obhajcu trofeje kráľovského Realu Madrid s anglickým Manchestrom United. Prvé zápasy sú na programe 8. a 9. apríla, odvety potom 22. a 23. apríla.

Real sa s Manchestrom stretol v najprestížnejšej pohárovej súťaži naposledy v semifinále pred tromi rokmi. Po výsledkoch 0:0 a 3:2 bol úspešnejší španielsky klub, ktorý nakoniec triumfoval aj vo finále s Valenciou. "Biely balet" pred rokom vyhral vo finálovom súboji s Bayerom Leverkusen a bol to preň už deviaty triumf v LM resp. jej predchodcu Pohára európskych majstrov. Víťaz dvojzápasu sa v semifinále, ktoré je na programe 6. a 7. mája (odvety 13. a 14. mája) stretne s úspešnejším z dvojice FC Barcelona - Juventus Turín.

Finále LM sa uskutoční 28. mája na štadióne Old Trafford v Manchestri.

zloženie štvrťfinálových dvojíc LM:

Real Madrid - Manchester United, Inter Miláno - CF Valencia, Juventus Turín - FC Barcelona, Ajax Amsterdam - AC Miláno

Prvé zápasy sa hrajú, odvety 22.-23. apríla.

Vyžrebovanie semifinále:

Real Madrid alebo Manchester United - Juventus alebo Barcelona, Ajax Amsterdam alebo AC Miláno - Inter Miláno alebo Valencia

Domov»Futbal»Liga majstrov»Žreb štvrťfinále Ligy majstrov, Real sa stretne s Manchestrom