Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Žreb sa pohral s favoritmi, z remízovej skupiny sa Forrai ďalej nedostal

Sportnet|Publikované 10. sep 2002 o 22:00

Košice Nohejbal je jedným z mála športov, v ktorom Slováci patria k absolútnej svetovej špičke a tento trend si roky udržiavajú. Pod úspechmi

slovenského nohejbalu je pritom podpísaných pár mien, ktoré neohrozene kraľovali. V súťaži jednotlivcov sú takýmito menami dvaja hráči NK DPMK Košice Marián Žigala a Štefan Forrai. O ich dominancii svedčí skutočnosť, že od vzniku SR si práve oni dvaja delili všetky majstrovské tituly. V sobotu sériu ukončil hráč ŠK Laborec Humenné Rastislav Tomčišák, ktorý vo finále M SR v singloch v Hlohovci zdolal ďalšieho z NK DPMP Jána Chovana 2:0 (8,4). Marián Žigala po víťazstve nad Hlohovčanom Igorom Mišákom (2:0) skončil tretí, Štefan Forrai dokonca siedmy. "Celý deň som mal riadnu smolu. Hralo sa na dva sety, zápasy teda mohli končiť remízou. S Patrikom Perunom som remizoval, mal som pritom lepší pomer lôpt. S Mariánom Žigalom som remizoval, opäť som mal lepší pomer lôpt. S hráčom z Hlohovca, s najslabším v skupine, som vyhral 2:0. A prehral som akurát s Rasťom Tomčišákom, neskorším víťazom, 0:2," hovorí Štefan Forrai.

V silnejšej skupine sa nakoniec medzi sebou doslova ‚vymlátili' medailisti z ME či MS, P. Perun, M. Žigala a Š. Forrai spolu s ambicióznym Tomčišákom, zatiaľ čo v druhej skupine mal Ján Chovan uľahčenú úlohu a spolu s ním postupoval i Hlohovčan Mišák, ktorý by ani v silnejšej skupine veľa vody nenamútil.

V tej to naozaj vrelo. Patrik Perun remizoval i s Mariánom Žigalom, i s Tomčišákom, ktorý sa rozišiel po výsledku 1:1 so Žigalom. Hlohovského "komparzistu" Michala Šišana zdolali všetci 2:0, Forrai tak doplatil na prehru s Tomčišákom. Humenčan po dvoch víťazstvách a dvoch remízach obsadil v skupine 1. miesto, Marián Žigala po jednom víťazstve a troch remízach obsadil v skupine 2. miesto, Patrik Perun s rovnakou bilanciou 1 3 0 a horším pomerom lôpt skončil na 3. mieste, Štefan Forrai s bilanciou 1 2 1 na štvrtom. "Marián Žigala postúpil pred Paťom o jednu loptu," dopĺňa na margo vyrovnanosti Štefan Forrai. "Bolo to poriadne zamotané. Ak by vyhral Marián s Tomčišákom, tak by postupoal on a Paťo. Ak by prehral, tak by postupoval Tomčišák a Paťo, ja by som bol tretí a Marián až štvrtý. Stačilo vyhrať jeden set a všetko mohlo byť ináč. Ak by som ja s Tomčišákom remizoval, pritom som prehral 16:18, tak by sme všetci mali po 5 bodov a rozhodovali by lopty. Ale musím povedať, že mi to v sobotu nešlo, presnejšie, nešli mi koncovky," hovorí Štefan Forrai, ktorý v zápase o siedme miesto uspel v súboji s Hlohovčanom Dušanom Ifkom, keď prvý set vyhral 11:6, v druhom prehral 8:11. "Po prvom sete som vedel, že v tom druhom mi stačí získať sedem bodov, dosiahol som to, ťažko sa mi už bolo prinútiť hrať viac."

Dodajme, že slovenská špička sa predstaví 14. 15. septembra v Košiciach, keď sa tu uskutočnia M SR v súťaži dvojíc a trojíc. Zhruba v tom čase by sa už mala vykryštalizovať nominácia na MS v Szombathely (koniec novembra začiatok decembra). MS sa mali uskutočniť v máji v Rumunsku, na jar preto slovenskí singlisti zohrali medzi sebou kvalifikáciu. Tú suverénne vyhral Forrai, kraj však patril M. Žigalovi, republikový šampionát Tomčišákovi. Duo Strojný J. Žigala to bude mať pri výbere ťažké...

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.