Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Žreb nového ročníka s menším vzrušením

Kanonier. Najlepší strelec III. ligy Roman Jurko (vpravo) preberá sošku z rúk predsedu VsFZ Jozefa Kriša. (Autor: Ján Fenčák)
Sportnet|Publikované 5. júl 2009 o 22:00

Pred niekoľkými týždňami sa skončil ďalší ročník regionálnych futbalových súťaží, za ktorým dal minulotýždňový piatkový aktív športovo-technickej komisie VsFZ definitívnu bodku. Zároveň sa hovorilo aj o príprave novej súťaže s tým, že zástupcovia klubov d

oťahovali posledné detaily pri žrebovaní.

KOŠICE. Už tradičný letný futbalový aktív je spojený aj s bilancovaním predchádzajúceho ročníka a ocenením víťazov jednotlivých súťaží. Niektoré celky už pohár za prvenstvo v danej lige prevzali pri poslednom stretnutí, viaceré mládežnícke družstvá si prevzali ocenenia v uplynulý piatok z rúk predsedu VsFZ Jozefa Kriša. Uplynulý ročník priniesol viacerým celkom a klubom radostné, ale aj smutné chvíle. Viac radosti zavládlo v táboroch postupujúcich, menej medzi tými, čo museli súťaže opustiť. V najvyššej regionálnej futbalovej súťaži bola vyhlásená súťaž fair-play, ktorú vyhodnocovali delegáti zväzu podľa dopredu jasných kritérií, pričom pre najlepšie tri boli vypísané aj finančné odmeny. Víťazstvo v tejto súťaži putuje do Vysokých Tatier aj s finančnou prémiou. Medzi ocenenými nechýbal najlepší strelec III. ligy Roman Jurko z Moldavy, ktorý dal 32 gólov. "Jednotlivec ešte nerobí mužstvo, ale je súčasťou mančaftu. Mal som to šťastie hrať s dobrými hráčmi, ktorí urobili strelca. Za Slovan B som dal 32 gólov a svoj rekord som vyrovnal. Chcel som pridať ešte jeden, ale nepodarilo. Som rád, že som mužstvu svojimi gólmi pomohol k postupu do vyššej súťaže," povedal úspešný strelec R. Jurko.

Zlepšila sa informovanosť

S uplynulým ročníkom prevláda spokojnosť, čo potvrdil aj predseda ŠTK Štefan Olšavský, ktorý konštatoval, že sa zlepšila vzájomná informovanosť nielen cez náš denník, ale aj prostredníctvom webových stránok VsFZ a 3ligy. "Celková atmosféra nebola ničím výnimočným oproti predchádzajúcim súťažným ročníkom. V priebehu jarnej časti sa preukázalo, že hlavne 3. liga nebola až taká fraška, ako ju niektorí odborníci nazvali. Samozrejme, vyskytli sa chyby aj na našej strane, v niečom zase boli presadzované názory za každú cenu z druhej strany. Ale po vzájomných konzultáciách dochádzalo k zhode názorov, samozrejme, vždy v prospech vyriešenia problému. Podľa priebehu môžem spokojne povedať, že tento súťažný ročník bol jeden z najpokojnejších. Hádam aj preto, že znovu sa opakovala situácia z predchádzajúceho roka, že postupujúce družstvá si vybudovali pred záverom takú pozíciu, že o ich postupe bolo rozhodnuté viac kôl pred samotným záverom. To pokladám za pozitívne z pohľadu kvality postupujúcich, a aj z toho dôvodu, že vo vyššej súťaži preto môžu byť oživením," konštatoval Š. Olšavský. Je potešiteľné, že sa znížil aj počet kontumačných výsledkov, ale na druhej sme ich zaznamenali aj v tretej lige, čo nevrhá dobré svetlo na najvyššiu regionálnu ligu.

Zmena hracieho času

Uplynulý ročník opäť potvrdil, že zlúčenie dvoch klubov ešte nemusí priniesť očakávané zvýšenie kvality. V novom ročníku sa zlúčili Žakarovce s Gelnicou, ktoré budú hrávať v V. lige skupiny J-Z. Pri žrebovaní sa o menší rozruch postarali zástupcovia Sečoviec. Z dôvodu nelichotivej ekonomickej situácie sa vedenie FK Sečovce neprihlásilo do IV. ligy a svoju miestenku prenechali Kr. Chlmcu. Pred žrebovaním to už nemalo platiť, ale po prestávke v rokovaní sa zástupcovia dohodli a Sečovce nakoniec budú hrať v V. lige a Kr. Chlmec v IV. lige. V novej sezóne dochádza k výraznejším zmenám, keď sa mení začiatok úradného hracieho času. Ak počasie dovolí, mali by sa v jesennej časti predohrať aj dve jarné kolá. Jesenná časť súťažného ročníka 2009/10 by sa mala skončiť 15. novembra. V posledných dvoch ročníkoch bol UHČ o 16.00 hod., čo malo svoje výhody aj nevýhody. Stretnutia sa skončili skôr a jednotlivé celky sa tým pádom dostali aj skôr domov. Na druhej strane sa hráčom nepáčilo, že hrajú vo veľkej horúčave, čo bolo vyčerpávajúce. ŠTK na základe ich požiadaviek sa vrátila v letných mesiacoch k úradnému hraciemu času o 17.00 h. Nový ročník regionálnych súťaží so šestnástimi účastníkmi sa začína už 2. augusta, ostatné piatoligové súťaže budú mať výkop 9. augusta. Treťoligisti si vyžrebovali tieto čísla: 1. V. Tatry, 2. Topoľany, 3. Sobrance, 4.Bardejov, 5. KE-Krásna, 6. Svidník, 7. Sp. Podhradie, 8. Lok. Košice, 9. Snina, 10. KE-Barca, 11. N. Hrušov, 12. V. Šariš, 13. V. Opátske, 14. Stropkov, 15. Sabinov, 16. Giraltovce. Program 1. kola III. ligy 2. 8.: V. Tatry - Giraltovce, Topoľany - Sabinov, Sobrance - Stropkov, Bardejov - V. Opátske, Krásna - V. Šariš, Svidník - N. Hrušov, Sp. Podhradie - Barca, Lok. Košice - Snina.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.