Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Žreb nám nadelil Srbky

Siedma hráčka svetového rebríčka Jelena Jankovičová. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|Publikované 25. apr 2007 o 22:00

Slovenské tenistky budú hrať 14 a 15. júla v baráži o účasť v II. svetovej skupine Pohára federácie doma proti Srbsku.

LONDÝN. V londýnskom sídle Medzinárodnej tenisovej federácie sa včera žrebovalo zloženie dvojíc ďalšieho pokračovania Pohára federácie.

Slovenky, ktoré boli na základe aktuálneho fedcupového rebríčka krajín v pozícii nasadeného družstva a v baráži mohli naraziť na Argentínu, Taiwan alebo Ukrajinu, napokon dostali za súpera silný tím Srbska.

Keďže oba tímy spolu ešte nehrali, dodatočný žreb rozhodol, že Slovensko bude mať výhodu domáceho prostredia.

Do boja o účasť v II. svetovej skupine odsúdila slovenské tenistky víkendová prehra s Českom 0:5. Ak Srbsko zdolajú, zostanú v druhej osmičke najlepších tímov, ak nie, vrátia sa do I. skupiny euroafrickej zóny.

Kapitán Mojmír Mihal považuje Srbsko za ťažkého súpera. Verí, že ak jeho tím nastúpi v najsilnejšom zložení, pred domácimi fanúšikmi má šancu uspieť. „Ak by v drese Srbska nastúpili obe najväčšie hviezdy Anna Ivanovičová a Jelena Jankovičová, balkánsky tím by bol pre nás rovnako náročným sús­tom ako Češky. V posledných fedcupových stretnutiach Ivanovičová s Jankovičovou nehrali spolu v jednom tíme, no teraz sa možno situácia zmení. Pre nás je najdôležitejšie, aby sme nastúpili v najsilnejšom zložení aj s Danielou Hantuchovou,“ komentoval Mojmír Mihal výsledky žrebu.

Jankovičová je momentálne na 7. mieste svetového rebríčka, Ivanovičová je pätnásta. „Naše hráčky musia byť psychicky odolnejšie ako v stretnutí s Českom a lepšie zvládnuť kľúčové momenty. O voľbe povrchu je ešte priskoro hovoriť, musíme zvážiť všetky alternatívy. Hrať sa bude po Wimbledone, keď sa v zámorí rozbehnú turnaje na tvrdom povrchu, v Európe bude v tom čase doznievať antuková sezóna,“ dodal Mihal.

Žreb Pohára federácie

O účasť v I. svetovej skupine: Belgicko - Čína, Japonsko - Nemecko, Rakúsko - Izrael, Španielsko - Česko.


O účasť v II. svetovej skupine: SLOVENSKO - Srbsko, Austrália - Ukrajina, Argentína - Kanada, Chorvátsko - Taiwan.


l Zápasy sa hrajú 14. a 15. júla 2007.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.