Pondelok, 8. marec, 2021Meniny má Alan, Alana

Zranený Štrbák: Zaslúžili sme si vyhrať

Prvý gól Košíc. Nakoniec prišlo rozuzlenie až pri samostatných nájazdoch. (Autor: Judita Čermáková)
Sportnet|Publikované 19. apr 2014 o 00:00

Maťo drž sa, vyhráme to pre teba! Transparent s takýmto textom vytiahli košickí fans pred piatym finálovým duelom.

„Maťo drž sa, vyhráme to pre teba!“ Transparent s takýmto textom vytiahli košickí fans pred piatym finálovým duelom v Steel Aréne. Kapitán HC Košice Martin Štrbák utrpel v Nitre po zákroku Lukáša Nováka vo štvrtom stretnutí dvojitú zlomeninu lebky, a tak bol ešte v stredu v nemocnici. No vo štvrtok si odstál duel vedľa striedačky oceliarov.

KOŠICE. Kapitán tímu HC Košice je zranený. Do hry zasiahnuť nemôže, ale svojich spoluhráčov prišiel vo štvrtok podporiť. Počas samostatných nájazdov stál na striedačke v objatí s kolegami. A nakoniec sa aj on mohol tešiť z víťazstva 2:1 po samostatných nájazdoch.

„Chlapci odohrali fantastický zápas, s nasadením, so srdcom, dodržiavali pokyny. Súpera sme prehrali v počte striel aj na vyložené šance. Zaslúžili sme si vyhrať,“ povedal Martin Štrbák po výhre, ktorá dáva Košičanom možnosť ukončiť dnes sezónu na nitrianskom ľade.

Dokáže držať emócie

Štrbák hrať nesmie. A tak len drukoval svojim stoja vedľa lavičky HC.

„Je to trochu ťažšie, ako keď hráte. Ale ja dokážem držať svoje emócie. Stále si však treba držať pozitívnu náladu aj emócie,“ uviedol hokejista, ktorého z finálovej série vyradil zákrok Lukáša Nováka. „Je tam diagnostikovaná fraktúra. Nebolí to až tak, ale cítim sa, ako keby bola prasknutá lebka.“


Súvisiace články