Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Zranenie v úvode ho len pribrzdilo, po ňom podnikol frontálny útok na získanie priazne kouča

Sportnet|Publikované 27. nov 2002 o 23:00

Žilina - Jedným z tých, čo si ešte v uplynulej sezóne obliekali dres Tatrana Prešov a momentálne už kopú do lopty v inom celku, je aj Vladimír Staš

(na snímke). Tento defenzívny futbalista má za sebou prvú časť svojej trojročnej zmluvy v Žiline. Odchod zo Šariša považuje za krok vpred vo svojej kariére. "Uspokojilo ma hlavne to, že po zranení som si dokázal vybojovať miesto v základnej zostave, hoci moje výkony mohli byť aj lepšie. Dúfam, že v jarnej odvete, ak v MŠK zostanem, sa prejavím aj v parádnejšom vydaní."

Na začiatku ho postihla v novom prostredí smola. Na letnom sústredení vo Vysokých Tatrách si natiahol kolenné väzy, vynechal prvé štyri duely, premiéru zažil až v 5. kole v meraní síl proti východniarom 1. FC Košice. "Vtedy som dal aj dosiaľ jediný gól za MŠK. Odvtedy som spravidla patril do základnej zostavy, absentoval som akurát proti Púchovu kvôli kolenu a naposledy s Ružomberkom som tiež neodohral celý duel. Mrzí ma, že som si nezahral viac v zápasoch 2. predkola Ligy majstrov proti Bazileju. Nastúpil som akurát v odvete na druhý polčas." Nebyť zdravotných komplikácií, mohlo byť jeho počínanie ešte výraznejšie. Zaujímavé je, že trénera Komňackého si získal svojou usilovnosťou, predošlú zmenu pri kormidle vnímal triezvo, profesionálne. "Oproti obdobiu, čo som bol v Prešove, pod Dubňom je kvalitnejšia konkurencia na každý post. V klube sú najvyššie ciele. Ak sa zrodila prehra, hneď sa to prenieslo do atmosféry. Iné ako víťazstvo sa v tomto celku neberie, tu sú ľudia naučení len na úspechy. Všetko iné sa poníma prísnejšie, nervóznejšie. Tlak na hráčov je oveľa silnejší než v Tatrane." Kým v Prešove bojoval o záchranu, Žilinčania obhajujú titul a sú naladení ambiciózne. Hráči sú citliví po sklamaniach na prípadné sankcie udelené vedením klubu, hlavne finančného charakteru. Aj Žilinčania by o tom vedeli rozprávať. "U nás je to tak, že prémie by sme mali dostať až po skončení jesennej časti. Spočiatku sme ich inkasovali po mesiaci, ale po pokutách za prehru v Trnave a remízu s Košičanmi doma nám funkcionári oznámili, že ak po prvom polčase súťaže budeme prví, doplatia nám všetko a pokuty odpustia. Keďže sme však neobsadili po jeseni čelnú priečku, vyzerá to tak, že krátené prémie nás neminú."

Vlado najčastejšie nastupoval na poste ľavého obrancu, sprvoti sa však pohyboval v zálohe. "Nástupom nového kouča som sa stiahol dozadu, ale mal som i ofenzívne povinnosti, takže mi to bolo jedno. Na ľavej strane defenzívy môžu nastupovať aj ďalší hráči Drahno a Filo, preto sa musím snažiť, aby som si udržal pozíciu. Prichodí mi stále hrať tak, aby som si zachoval priazeň kormidelníka," dodal rodák zo Šarišských Michalian, ktorý sa po odchode do Žiliny dostáva domov sporadickejšie, spravidla tak raz za dva týždne. Aspoň je pre najbližších vzácnejší.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.