Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Zranenie hlavy u Koyša vylúčili, problémom je stehenný sval

Z ľadu ho vynášali na nosidlách. P. Koyš zápas s Poliakmi nedohral. (Autor: TV Košice)
Patrik Fotta|Publikované 1. sep 2017 o 22:00

Hokejisti HC Košice si poradili s poľským vicemajstrom po predĺžení.

KOŠICE. Hokejisti HC Košice si v poslednom prípravnom zápase poradili na domácom ľade s poľským vicemajstrom GKS Tychy 4:3 po predĺžení.

Stretnutie nedohral útočník oceliarov Patrik Koyš, ktorého tvrdým, no čistým zákrokom poslal k zemi Guzik.

Otras mozgu sa u Koyša nepotvrdil.

Pri páde na ľad si však poranil stehenný sval a minimálne pár dní bude chýbať.

Po úvodných dvoch tretinách prehrávali Košičania s Tychy už 1:3, no v záverečnej dvadsaťminútovke dokázali vyrovnať a v predĺžení rozhodol v presilovej hre Kafka o triumfe domácich.

„Boli sme veľmi nespokojní s pohybom, prehrávali sme osobné súboje a viazla nám kombinácia čo bolo cítiť v koncovke. V druhej polovici sme pridali, boli sme lepším mužstvom a zaslúžene sme vyhrali. Mrzí ma iba zranenie Koyša,“ povedal po stretnutí tréner oceliarov Milan Jančuška.

O päť dní absolvuje ďalšie vyšetrenia

O zdravotný stav 21-ročného útočníka sa bezprostredne po zápase zaujímal aj športový manažér Pavol Zůbek.