Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Zranenia preriedili pôvodnú nomináciu Katušákovho výberu

Sportnet|Publikované 19. dec 2002 o 23:00

Považská Bystrica Začiatkom tohto týždňa sa stretli slovenskí hádzanári, ktorých čaká hneď 2. januára prvé zo série šiestich kvalifikačných

stretnutí o postup do play off na majstrovstvá Európy 2004. V doterajších kvalifikáciách sa nám ani raz nepodarilo prebojovať na vrcholné európske či svetové podujatie a v tej nadchádzajúcej budú našimi súpermi Taliansko, Grécko a Litva. Generálkou na prvú fázu kvalifikácie bude pre zverencov trénerskeho dua Štefan Katušák (na snímke) Vincent Lafko víkendový turnaj v poľských Kielcoch. Pred odchodom však slovenským kormidelníkom narobil zdravotný stav hráčov poriadne vrásky. Od dnes do nedele sa postupne slovenskí reprezentanti stretnú s domácim Poľskom, Maďarskom a Českom. Kormidelníka Štefana Katušáka sme zastihli v považskobystrickej nemocnici, kde bol spoločne s Kukučkom, u ktorého je podozrenie na zápal slepého čreva. "Úplne inak sme si predstavovali sústredenie na Považí, avšak vzhľadom k zdravotnému stavu niektorých hráčov sme museli urobiť niekoľko korektúr. Z 26-člennej širšej nominácii mám k dispozícii len torzo. Mrzí ma, že neprišli Justus ani Pramuk, ktorých čakajú operácie. Zo sústredenia musel odísť Tumidalský pre pretrvávajúce problémy s rukou. Aj preto sme boli na sústredení v takom zložení. Verím však, že do začiatku kvalifikácie, ktorá sa začína druhého januára, budeme kompletní a zdravotne v poriadku, aby bol mančaft taký, ako si spoločne s kolegom Lafkom predstavujeme," hovorí kormidelník Štefan Katušák. Pred odchodom na dobre obsadený turnaj do Poľska tak odchádza slovenský výber v značne pozmenenej zostave. Tieto tri stretnutia by mali byť generálkou, v ktorej sa malo naše družstvo predstaviť v silnom zložení, no opak je pravdou. Vo výbere okrem iných chýba aj Daniel Valo. "Víkendový turnaj som bral ako hernú prípravu a otestovanie hráčov, aby som mohol urobiť konečnú nomináciu na kvalifikáciu. V danej chvíli to tak nevyzerá," hovorí Š. Katušák. Do Poľska necestuje ani D. Valo, ktorý má problémy s členkom a tréner ho šetrí na kvalifikačné stretnutia. Vo výbere, ktorý sa predstaví v Kielcoch je trojica brankárov Štochl, Putera, Olejár, krídla Stráňovský, Servátka, R. Zaťko, pivoti Hlavtúr, Mažár, a spojky Kolesár, Pekár, Šulc, Suchý, Polakovič, Tallo. Ak by bol v poriadku Kukučka tak tréneri by dal príležitosť pätnástim hráčom na medzinárodnom turnaji o Vianočný pohár (Christmas cup) v Kielcoch.

Hneď po vianočných sviatkoch čaká na reprezentantov opäť krátke sústredenie v Pov. Bystrici do 30. decembra, kde už nebudú chýbať ani legionári. Po ňom bude známa aj nominácia na kvalifikačné stretnutia. Silvestra každý z nich bude oslavovať doma a na Považie sa vráti v prvý deň Nového roka.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.