Štvrtok, 21. októbra, 2021Meniny má Uršuľa

Zostáva ešte šesť otáznikov

Sportnet|11. okt 2003 o 00:00

BRATISLAVA - Záverečnými dvadsiatimi súbojmi v desiatich skupinách v sobotu vyvrcholí futbalová kvalifikácia o postup na budúcoročný európsky šampionát v Portugalsku (12. 6. - 4. 7. 2004). Bojovať sa bude o šesť priamych postupových miest, keďže kvarteto

Francúzsko, Česká republika, Bulharsko a Švédsko si už miestenku do Portugalska vybojovalo v predchádzajúcom kvalifikačnom kole.

Napínavý bude aj boj o druhé miesta v skupinách, ktoré zabezpečia postup do baráže. V tomto smere má už istotu dvojica Slovinsko a Holandsko. Tímy z druhých miest na základe žrebu vytvoria päť dvojíc, ktoré sa v dvojzápase doma - vonku (15. resp. 19. 11.) pobijú o zvyšných päť priečok zabezpečujúcich účasť na ME. Šestnástym účastníkom bude domáce Portugalsko.

Najtvrdší boj o postup sa očakáva v 2. skupine, kde sa o dve miesta uchádzajú ešte štyri mužstvá. Pozornosť sa sústredí do Sarajeva, kde Bosna a Hercegovina hostí priebežného lídra Dánsko. Ak domáci zvíťazia, budú oslavovať historicky prvý postup na záverečný turnaj ME. O postup z 1. miesta až do samého záveru musia bojovať aj tri veľké futbalové mocnosti - Nemecko, Španielsko a Taliansko. V 10. skupine na celkové prvenstvo siaha hneď trojica tímov - Švajčiarsko, Rusko a Írsko.

V našej skupine o prvenstve rozhodne súboj Turecko - Anglicko v Istanbule. Tréner hostí Sven Göran Eriksson nesmel na stopéra nominovať Ria Ferdinanda, ktorý ešte v septembri zabudol na dopingovú skúšku. Táto situácia ešte dvíha náladu v tábore tradične sebavedomých Turkov. „Máme radosť, pokiaľ sa Angličania trápia. O ich problémy sa však nestaráme,“ povedal tréner Senol Günes.

Predpokladané zostavy:

Turecko: Rüstü Recber - Fatih Akyel, Alpay Özalan, Bülent Korkmaz, Ibrahim Ülmez - Ümit Davala (Okan Buruk), Emre Belözoglu, Tugay Kerimoglu, Ergün Penbe - Hakan Sükür, Nihat Kahveci. Anglicko: James - G. Neville, Terry, Campbell, Ashley Cole - Beckham, Butt, Scholes, Gerrard - Rooney, Heskey.

(sita)

Súvisiace články