Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Zošák si návrat do Tatrana predstavoval inak

Štefan Zošák. Svoju obnovenú premiéru si predstavoval inak. (Autor: Viktor Zamborský)
Sportnet|Publikované 27. sep 2012 o 22:00

V rámci 11. kola najvyššej futbalovej súťaže sa zajtra prešovský Tatran stretne o 17.30 doma s Trnavou.

Svojím spôsobom to bude šláger, hoci trošku v smutnejšom balení. V rámci 11. kola najvyššej futbalovej súťaže sa zajtra prešovský Tatran stretne o 17.30 doma s Trnavou. Kedysi sa títo súperi bili o iné, podstatne lákavejšie priečky než sú tie aktuálne, keď hostitelia sú predposlední a hostia poslední.

PREŠOV. Šarišania sa predstavia pred svojimi fanúšikmi druhý raz v tomto týždni. Prvé vystúpenie v rámci osemfinále Slovnaft Cupu s Ružomberkom nezvládli a vypadli.

Pritom v zostave sa objavil aj navrátilec Štefan Zošák. Ten bol síce v Prešove už dlhší čas a dokonca jeho pôsobenie v zeleno–bielom drese sa považovalo za hotovú vec, ale potom to stroskotalo.

Vyskytli sa komplikácie a on musel čakať, kedy dôjde k dohode medzi klubmi. Napokon sa tak stalo práve tesne pred pohárovým vystúpením. Na oplátku pôjde od februára na hosťovanie do Žiliny Dávid Guba, pričom bolo aktuálne hosťovanie Majtána v Tatrane.

„Nuž, svoj comeback som si predstavoval inak. Z hľadiska výsledku tímu aj môjho osobného zástoja,“ poznamenal Zošák, ktorý bol jeden z dvoch domácich neúspešných exekútorov pokusov zo značky bieleho bodu v penaltovom rozstrele.

Východniar si zahral za Prešov po 5 mesiacoch. Naposledy sa predstavil v uplynulom ročníku Corgoň ligy proti Dunajskej Strede začiatkom mája.

„Budem tu hosťovať do konca roka. Som rád, že sa to konečne vyriešilo, lebo som iba trénoval a nehral súťažné duely. Predtým som to skúšal v Záporoží, ale medzitým ma oslovil Prešov, a tak som sa sľúbil, že prídem, pokiaľ mi to nevyjde tam.“

Štefan zobral vypadnutie v pohári na svoje tričko, nehľadal žiadne alibi. Vie, že mu chýba zápasová prax. „Toto manko sa nedá ničím dohnať, len odohraním súbojov. Verím, že postupne budem mať aj lepšiu fazónu.“

Inak, kedysi hral aj za Ružomberok, tak sa chcel dvojnásobne vytiahnuť, ale nevyšlo mu to ani zďaleka.

Šesťbodový zápas

Po sklamaní sa Prešovčania spoliehajú na nastávajúci ligový súboj, že sa konečne strelecky viac presadia a tri body zostanú doma.

„Trnavčania sa uchytili, na začiatku neboli vo forme, ale v ostatných meraniach síl sa im darilo, kým nám nie. Treba však urobiť maximum pre to, aby sme otočili nepriazeň osudu. Máme to vo vlastných rukách. Každý zápas je dôležitý a nielen tento, keď ide o šesť bodov vzhľadom na postavenie súperov.“

Všetky zápolenia sú iné a ťažko hľadať medzi nimi nejaké paralely. To si uvedomuje aj tento stredopoliar. Je zrejmé, že nervozita bude značná v oboch táboroch. Kto sa s ňou lepšie vyrovná, bude úspešný.

Prešov ťahá dlhú sériu bez výhry a plný zásah by bol žiaducim osviežením povädnutej mysle. Istou devízou našich je, že doma nedostávajú góly, Ružomberok bol prvým celkom, ktorý sa v tejto sezóne presadil na štadióne Tatrana.

„Pokiaľ si udržíme defenzívnu bilanciu z predošlých corgoňligových domácich duelov, tak budeme na najlepšej ceste obstáť,“ dodal Š. Zošák.


Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.