Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Zošák sa vrátil do Prešova v drese Nitry

Sportnet|Publikované 2. máj 2013 o 22:00

Štefan Zošák v zime odišiel z kádra zeleno–bielych a zakotvil v tíme konkurenta v boji o zotrvanie medzi futbalovou elitou.

Na štadión Tatranu vstúpil so zvláštnymi pocitmi. Veď ešte nedávno to bol preňho domovský stánok, uplynulú sobotu sa na ňom ukázal už ako hosť. Štefan Zošák v zime odišiel z kádra zeleno–bielych a zakotvil – čuduj sa svete – v tíme konkurenta v boji o zotrvanie medzi futbalovou elitou. Nosí už nitriansky dres a patrí medzi výrazné opory celku vedeného trénerom Jozefom Vukušičom. Aj vo vzájomnom meraní síl ukázal svoju kvalitu a bol šikovným dispečerom mnohých akcií hostí.

PREŠOV. Tento stredopoliar odvádza cenné služby a iste si mnohí povzdychli, že takýto typ hráča by sa práve teraz zišiel aj Prešovčanom. A nielen preto, že sa v tomto meste i narodil.

To je však už iba minulosť. Ako je známe, Zošák – hoci Prešov mal o jeho služby záujem aj po jeseni, keď v Tatrane hosťoval zo Žiliny – si zaumienil, že to skúsi v cudzine.

Nevyšlo mu to a dlho nevedel, na čom je. Trénoval individuálne v Ružomberku a hoci tušil, že nájsť si nové pôsobisko nebude jednoduché, napokon sa prihlásila Nitra, s ktorou sa dohodol na angažmáne a posledný deň prestupového obdobia sa to podarilo dotiahnuť aj administratívne.

Takže naďalej zostal v Corgoň lige a už druhý raz mu nevyšla cudzina. Je ale spokojný. A ešte spokojnejší vychádzal po stretnutí v Prešove zo šatne, keďže sa pričinil tiež o víťazstvo hostí.

Jedno oko sa smialo, druhé plakalo? - opýtali sme sa ho narážajúc na to, že k prešovskému futbalu má blízko: „Nie je to tak. Prišli sme sem vyhrať,a to sa podarilo,“ odvetil bez rozmýšľania špílmacher.

Prezradil, že sa srdečne zvítal so všetkými bývalými spoluhráčmi. „Mám s nimi pozitívny vzťah, v dobrom sme sa rozišli.“

Pravdaže, bol pripravený aj na pokriky niektorých ľudí, ktorí mu nevedia odpustiť, že posilnil akurát súpisku priameho rivala v zápoleniach o záchranu.

„Tomu sa nedá zabrániť, netreba si ale ich názory všímať. Odovzdávam maximum tam, kde mám zmluvu, beriem to profesionálne.“

O jeho výkonoch išli dobré chýry, ktoré potvrdil. Svoj zástoj ale nepreceňuje a tvrdí, že za všetkým treba hľadať dobrú partiu.

„Makáme jeden za druhého, pripravujeme si navzájom pozície. Možno som priniesol tímu iba trošku šťastia, ktoré predtým chýbalo. Možno je to len zhoda náhod, že sme sa tak rozbehli akurát po mojom príchode,“ uviedol stredopoliar, ktorý sa na jar strelecky raz presadil, ale cennejší je rozhodne ako konštruktér hry.

Za všetkým vidí partiu a trénera

Dôležitý duel na východe nebral nejako osobne, ale uvedomoval si jeho význam. „Pre nás je každý súboj náročný a dôležitý. Nemyslím si však, že sme už za vodou, treba bojovať ďalej, aby bol pokoj."

K tomu, že celok spod Zobora je na rozdiel od Tatranu rozbehnutý, dodal toľko, že Nitrania tvoria výbornú partiu s kvalitným koučom, ktorý hráčov motivuje a burcuje k tomu, aby sa nebáli predvádzať svoju hru.

Očividne hostia neboli takí nervózni, prišli nadopovaní predošlými úspešnými výsledkami. „Tie nám dodali psychickú silu a boli sme v podstatne lepšej situácii než domáci. Máme skúsené mužstvo, ktoré vie, čo a ako. Ťažké duely zvládame.“

Zaujímalo nás, čo si myslí o súboji o čierneho Petra, kto bude jeho protagonistom? „Kandidátov je viac, nedá sa dopredu hovoriť o jasnom kandidátovi na vypadnutie,“ prezradil Štefan Zošák, ktorý už ovláda situáciu, keď mužstvu prihára.

Veď to zažil nielen pred časom v Ružomberku, ale i vlani na jar práve v Tatrane. „Spoločnou črtou je značný tlak dopadajúci na hráčov, každý zápas je vlastne existenčný. Lenže na druhej strane futbalista sa práve vtedy môže vypnúť k vrcholu svojho kumštu. Hoci nie vždy sa darí, ale skúsenosti, pokoj a rozvaha môžu veľa dokázať.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.