Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Zomrel Jozef Záhumenský

Ilustračné foto. (Autor: archív)
Sportnet|Publikované 25. okt 2016 o 22:00

Odišiel významný mládežnícky a telovýchovný funkcionár v Košiciach.

KOŠICE. V piatok 21. októbra po dlhej a ťažkej chorobe zomrel v Gelnici vo veku 80 rokov Jozef Záhumenský, v druhej polovici minulého storočia významný mládežnícky a telovýchovný funkcionár v Košiciach.

Prvá vlna normalizačných čistiek po auguste 1968 ho zastihla vo funkcii predsedu Združenia detských a mládežníckych organizácií v sídle vtedajšieho východoslovenského kraja.

Deväť rokov musel byť mimo všetkého spoločenského a politického diania – pracoval ako majster odborného výcviku v podniku Reštaurácie Košice.

V roku 1979, v čase tzv. politického odmäku, ho zvolili za tajomníka MV Čs. zväzu telesnej výchovy (ČSZTV) v Košiciach a zároveň za podpredsedu Organizačného výboru Medzinárodného maratónu mieru. V týchto funkciách pôsobil do roku 1985, potom sa stal prvým vedúcim novootvorenej krytej plavárne s 50 m bazénom, neskôr bol vedúcim rekreačného zariadenia IS vo Vysokých Tatrách a pred odchodom do dôchodku pracoval ako správca dnes už neexistujúceho Autokempingu TJ Turistklub Košice pri Ružíne.

Posledná rozlúčka s J. Záhumenským bude v stredu o 14. hod. v košickom krematóriu.

Česť jeho pamiatke!

Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.