Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Zomrel Bob Suter, zázrak na ľade z Lake Placid prišiel o prvého člena

Bob Suter (vpravo v čiapke) počas olympiády v Lake Placid so spoluhráčmi - zľava Michael Eruzione, Phil Verchota a John Harrington. (Autor: SITA/AP)
SITA|Publikované 10. sep 2014 o 07:02

Hráč legendárneho mužstva, ktoré na olympiáde 1980 zdolalo aj Sovietsky zväz a senzačne získalo zlato, skonal po srdcovej príhode vo veku 57 rokov.

NEW YORK. Americký "zázrak na ľade" už má o jedného priameho aktéra menej, Bob Suter zomrel v utorok vo veku 57 rokov.

Otec hráča Minnesoty Wild Ryana Sutera bol členom výberu USA, ktorý na olympijských hrách 1980 v Lake Placid senzačne zdolal vtedy suverénny tím Sovietskeho zväzu a získal zlaté medaily.

Suter je vôbec prvý z legendárneho mužstva, ktorý už nie je medzi živými. Skonal náhle na srdcovú príhodu v Middletone v štáte Wisconsin. V rodnom Madisone prevádzkoval obchod so športovými potrebami. Pracoval tiež ako vyhľadávač talentov pre Wild a s mládežníkmi v Madisone.

"Mimoriadne nás zarmútila správa, že Bob Suter náhle odišiel. Organizácia Wild vyjadruje v tejto ťažkej chvíli úprimnú sústrasť celej rodine Suterovcov. Bob bol veľký vyslanec hokeja, úžasný človek a všetkým nám bude veľmi chýbať," reagoval klub NHL.

Suter v Lake Placid odohral všetkých sedem zápasov, tvoril základ obrany USA. V roku 1977 ho draftovali Los Angeles Kings a neskôr ako voľný hráč podpísal zmluvu na tri roky s Minnesotou North Stars. Nikdy si však v NHL nezahral - na rozdiel od brata Garyho a syna Ryana, ktorý patrí k najlepším obrancom súťaže.

Veríte na zázraky? Záver pamätného zápasu medzi USA a Sovietskym zväzom v Lake Placid 1980.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.