Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Žolík z áčka bol rozhodujúcim faktorom

Sportnet|Publikované 23. mar 2014 o 23:00

V treťom jarnom kole tretej ligy skupiny Východ čakal hráčov rezervy prvoligového MFK Košice náročný súper.

LIČARTOVCE. Dovtedy vedúci tím pelotónu Dolný Kubín, vystužený najmä výborným gólmanom so skúsenosťami z najvyššej súťaže Ivanom Trabalíkom, prišiel aj do Ličartoviec s najvyššími ambíciami a tak aj vyzeral úvod duelu.

Avšak ani tento takmer štyridsaťročný matador neodolal nadšene bojujúcim mladíkom.

“Rozhodol rozdielový hráč v drese domácich, Lazar Dordevič. Bolo na ňom vidieť, že jeho miesto je vyššie, než u všetkých ostatných,“ zhrnul príčinu prehry lídra hosťujúci kouč Jozef Šino.

A na tomto konštatovaní sa určite zhodli všetci prítomní. Nielen preto, že v závere poistil víťazstvo svojho mužstva vydarenou koncovkou po uvoľnení Robertom Janom. Aj na úvodnom góle sa podieľal mierou vrchovatou. Práve jeho skolila hosťujúca obrana v pokutovom území a bolo už len na Jozefovi Skvašíkovi, aby penaltu premenil.

Stalo sa. Samotný Lazar sa veľmi vyjadrovať nechcel. Nielen zo skromnosti, ale zatiaľ ešte i pre jazykovú bariéru. A tak si 21–ročný Srb prizval na pomoc predsa len v metropole východu viac aklimatizovaného krajana Ivana Ostojiča.

"Som rád, že som pomohol svojim spoluhráčom. S vedúcim celkom súťaže to bol ťažký zápas a tak sme sa naň aj pripravovali. Všetci sme odhodlane zabojovali a hoci sa na ťažkom teréne predsa len ukázali aj niektoré nedostatky a chyby, radosť z víťazstva ich určite zatienila. Samozrejme, ako vždy rozhodli góly, avšak dôležité bolo, že sme súpera pred našou bránou takmer k ničomu nepustili. Uľahčili sme prácu nášmu brankárovi Matúšovi Ružinskému a dúfam, že sme v premiére na našej lavičke potešili aj nového muža Mareka Fabuľu,“ usmieval sa sympaťák s číslom 24 na chrbte.

A kedy sa takto aktívne prejaví aj v prvom tíme? "Najprv sa tam musím v ňom pevnejšie umiestniť. Kto by nechcel získavať skúsenosti v najvyššej súťaži? Verím, že si miesto takýmito výkonmi v kádri trénera Látala vydobyjem. Je jasné, že bez súhry a pomoci spoluhráčov to nepôjde. Ale o tom futbal je. Samotný hráč sa presadzuje iba veľmi ťažko, takže ďakujem i mojim spoluhráčom, že mi pomohli sa zviditeľniť,“ ukončil tlmočené rozprávanie Lazar Dordevič.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.