Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

ZOH06-Biatlon: Pred ZOH muži bez veľkých očí s ambíciou urobiť slušný výsledok

TASR|Publikované 26. jan 2006 o 11:39

Banská Bystrica 26. januára (TASR) - Biatlonová skupinka olympionikov pod vedením trénera Milana Gašperčíka v jednom ťahu odstraňuje nedostatky, ktoré ...

Banská Bystrica 26. januára (TASR) - Biatlonová skupinka olympionikov pod vedením trénera Milana Gašperčíka v jednom ťahu odstraňuje nedostatky, ktoré by sa mohli stať v Cesane San Sicariu nepríjemnou brzdou. Len v utorok pricestovali z talianskej Anterselvy a v piatok hneď po slávnostnom sľube sa presúvajú opäť do Talianska na 1O dní do Ridnaunu. Medzitým si nenaordinovali výraznejší pokoj ani pri balení, keď tréningové kilometre pribúdali na Králikoch neďaleko Banskej Bystrice.

Do Ridnaunu pocestujú všetci štyria muži Marek a Miroslav Matiaško, Dušan Šimočko, Matej Kazár a jedna žena Martina Halinárová. "Samozrejme, že je čo ešte odstraňovať, aj preto do Ridnaunu ideme," povedal Milan Gašperčík. "Prvý štart na nás na olympiáde čaká až 11. febuára a za tento čas popracujeme na rezervách a obrúsime hrany."

Nad biatlonovou reprezentáciou sa vytvoril značný pocit očakávania. Na jednej strane preto, že biatlon zásluhou žien vždy držal zástavu úspešnosti na predchádzajúcich ZOH najvyššie, na druhej však znepokojili výsledky v aktuálnom seriáli Svetového pohára. Z mužov bodoval do SP jedine Marek Matiaško s 28. miestom vo vytrvalostných pretekoch v Osrbí, čo je príliš málo, hlboko za očakávaním zostal Pavol Hurajt. Ak sa k nim prirátajú mladí nováčikovia, tak východiskové postavenie pred ZOH je úplne nevýrazné. M. Gašperčík: "Potrebovali sme hlavne prenikavejší individuálny výsledok, a to sa nestalo, v štafetách to bolo lepšie a nádejnejšie. Uvedomujeme si, na čo máme. Musíme podať solídny výkon, medaily sa od nás ťažko môžu čakať, no na umiestenie aspoň v tridsiatke najlepších si trúfame."

Dosiaľ slovenský mužský biatlon dosiahol na ZOH maximum zásluhou 39. miesta Mareka Matiaška pred štyrmi rokmi v Salt Lake City. M. Gašperčík: "A tento výsledok chceme jednoznačne zlepšiť. Práve Marek ukázal najzreteľnejšie náznaky formy, no dobrý beh nespojil s presnou streľbou. Ak zastrieľa, bude dobre. Od neho a od ďalšieho mazáka Pavla Hurajta sa očakáva, aby reprezentáciu rozvážne potiahli, pre mladých znamená olympiáda najmä obrovský zážitok. Vytvorila sa nám skladba, kde sa spája skúsenosť s mladíckosťou a uvidíme, ako takéto spojenie najmä v štafetách zvládnu."

Zmeny v servisnom tíme tesne pred ZOH slúžili aj na upokojenie. Do akej miery sa prejavia vo výsledkoch ťažko odhadnúť. Milan Gašperčík: "Uvidíme. Stalo sa, prišli ďalší ľudia, každá zmena by sa mala nejakým spôsobom prejaviť. Dôležité bude aj, aby boli všetci reprezentanti zdraví. Momentálne silné mrazy u nás nám neprekážajú, trochu vystrašili drobné prechladnutia minulý týždeň v Anterselve, vyberali sa kalciovky, no nemyslím si, že by mali vážnejší dopad."

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.