Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

ZOH v Soči: Pozrite si, kto v sobotu získal zlaté medaily

SITA|Publikované 22. feb 2014 o 20:33

V Soči v sobotu rozdali sedem sád medailí.

BEH NA LYŽIACH

Ženy - 30 km voľnou technikou s hromadným štartom: 1. Marit Björgenová 1:11:05,2 h, 2. Therese Johaugová +2,6 s, 3. Kristin Störmer Steirová (všetky Nór.) +23,6, 4. Kerttu Niskanenová (Fín.) +1:21,7 min, 5. Eva Vrabcová-Nývltová (ČR) +1:21,9, 6. Aurore Jeanová +1:22,3, 7. Coraline Hugueová (obe Fr.) +1:24,3, 8. Emma Wikenová (Švéd.) +1:26,4

BIATLON

Muži - štafety na 4x7,5 km: 1. Rusko (Alexej Volkov, Jevgenij Usťugov, Dmitrij Malyško, Anton Šipulin) 1:12:15,9 min (0+8), 2. Nemecko (Erik Lesser, Daniel Böhm, Arnd Peiffer, Simon Schempp) +3,5 s (0+2), 3. Rakúsko (Christoph Sumann, Daniel Mesotitsch, Simon Eder, Dominik Landertinger) +29,8 (0+7), 4. Nórsko +54,4, 5. Taliansko +59,6, 6. Slovinsko +1:27,2, 7. Kanada +1:30,3, 8. Francúzsko +1:30,5,...12. Slovensko (Pavol Hurajt, Tomáš Hasilla, Miroslav Matiaško, Matej Kazár) +3:07,9 (1+9)

RÝCHLOKORČUĽOVANIE

Ženy - stíhacie preteky družstiev: A-finále: Holandsko (Marrit Leenstraová, Jorien ter Morsová, Ireen Wüstová) 2:58,05 min (olympijský rekord) - Poľsko (Katarzyna Bachledová-Curusová, Katarzyna Wozniaková, Luiza Zlotkowská) 3:05,55, B-finále: Rusko (Oľga Grafová, Jekaterina Lobyševová, Julia Skokovová) 2:59,73 - Japonsko (Misaki Ošigiriová, Maki Tabataová, Nana Takagiová) 3:02,57, C-finále: Kanada (Ivanie Blondinová, Kali Christová, Brittany Schusslerová) 3:02,04 - USA (Britany Boweová, Heather Richardsonová, Jilleanne Rookardová) 3:03,77, D-finále: Nórsko (Hege Bökková, Camilla Hallas Farestveitová, Ida Njaatunová) 3:08,35 - Kórejská republika (Kim Po-rum, Noh Son-jong, Jang Šin-jung) 3:11,54

RÝCHLOKORČUĽOVANIE

Muži - stíhacie preteky družstiev: A-finále: Holandsko (Jan Blokhuijsen, Sven Kramer, Koen Verweij) 3:37,71 min (olympijský rekord) - Kórejská republika (Ču Hjong-čun, Kim Čchol-min, Li Sung-hun) 3:40,85, B-finále: Poľsko (Zbigniew Bródka, Konrad Niedzwiedzki, Jan Szymanski) 3:41,94 - Kanada (Mathieu Giroux, Lucas Makowski, Denny Morrison) 3:44,27, C-finále: Nórsko (Havard Bökko, Sverre Lunde Pedersen, Simen Spieler Nilsen) 3:44,91 - Rusko (Alexandr Rumiancev, Alexej Jesin, Denis Juskov) 3:49,85, D-finále: USA (Brian Hansen, Jonathan Kuck, Joey Mantia) 3:46,50 - Francúzsko (Alexis Contin, Ewen Fernandez, Benjamin Mace) 3:51,76

SNOUBORDING

Ženy - paralelný slalom: 1. Julia Dujmovitsová (Rak.), 2. Anke Karstensová, 3. Amelie Koberová (obe Nem.), 4. Corinna Boccaciniová (Tal.), 5. Marion Kreinerová (Rak.), 6. Ester Ledecká (ČR), 7. Julie Zoggová (Švaj.), 8. Ina Meschiková (Rak.).

SNOUBORDING

Muži - paralelný slalom: 1. Vic Wild (Rus.), 2. Žan Košir (Slovin.), 3. Benjamin Karl (Rak.), 4. Aaron March (Tal.), 5. Lukas Mathies (Rak.), 6. Patrick Bussler (Nem.), 7. Nevin Galmarini (Švaj.), 8. Roland Fischnaller (Tal.)

ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE

Muži - slalom (1.+2. kolo): 1. Mario Matt (Rak.) 1:41,84 min, 2. Marcel Hirscher (Rak.) +0,28 s, 3. Henrik Kristoffersen (Nór.) +0,83, 4. Stefano Gross (Tal.) a Fritz Dopfer (Nem.) obaja +0,88, 6. Adam Žampa (SR) +1,44, 7. Markus Larsson a Mattias Hargin (obaja Švéd.) +1,76, 9. Sebastian Foss-Solevaag (Nór.) a Ivica Kostelič (Chor.) +2,27,... Andreas Žampa nedokončil 2. kolo, Matej Falat (obaja SR) nedokončil 1. kolo

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.