Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

ZOH v Soči: Nielen Kuzminová. Pozrite si, kto v druhý deň získal zlato

(Autor: SITA/AP)
SITA|Publikované 9. feb 2014 o 21:03

Súhrn medailistov nedeľňajších finálových disciplín na zimných olympijských hrách v ruskom Soči.

SOČI. V ruskom Soči pokračovala zimná olympiáda druhým súťažným dňom. V nedeľu rozdelili organizátori osem sád medailí. Pozrite si kompletné výsledky finálových disciplín.

BEH NA LYŽIACH

Skiatlon mužov (15 km klasicky + 15 km voľne): 1. Dario Cologna (Švaj.) 1:08:15,4 h, 2. Marcus Hellner (Švéd.) +0,4 s, 3. Martin Johnsrud Sundby (Nór.) +1,4, 4. Maxim Vylegžanin +1,5, 5. Iľja Černousov (obaja Rus.) +13,6, 6. Jean Marc Gaillard (Fr.) +14,4, 7. Daniel Richardsson (Švéd.) +16,3, 8. Johannes Dürr (Rak.) +16,6,... 31. Martin Bajčičák (SR) +2:44,7 min.

dario-cologna_tasr_600_r9813.jpg

Víťaz pretekov Dario Cologna.

FOTO: TASR/AP

BIATLON

Rýchlostné preteky žien na 7,5 km: 1. Anastasia Kuzminová (SR) 21:06,8 min (0), 2. Oľga Viluchinová (Rus.) +19,9 (0), 3. Vita Semerenková (Ukr.) +21,7 (0), 4. Karin Oberhoferová (Tal.) +27,9 (0), 5. Anais Bescondová (Fr.) +27,9 (1), 6. Dorothea Wiererová (Tal.) +30,6 (0), 7. Weronika Ziemniaková-Nowakowská (Poľ.) +30,8 (1), 8. Elisa Gasparinová (Švaj.) +31,4 (0),... 43. Janka Gereková +1:51,2 (3), 62. Martina Chrapánová +2:41,5 (2), 72. Paulína Fialková (všetky SR) +3:20,3 (5).

Víťazka pretekov Anastasia Kuzminová.

FOTO: SITA/AP

KRASOKORČUĽOVANIE

Tímová súťaž - konečné poradie po treťom súťažnom dni: 1. Rusko 75 bodov, 2. Kanada 65, 3. USA 60, 4. Taliansko 52, 5. Japonsko 51, do finále nepostúpili: 6. Francúzsko 22, 7. Čína 20, 8. Nemecko 17.

pluscenko_tasr_600.jpg

Ruský krasokorčuliar Jevgenij Pľuščenko.

FOTO: TASR/AP

RÝCHLOKORČUĽOVANIE

Preteky žien na 3000 m: 1. Ireen Wüstová (Hol.) 4:00,34 min, 2. Martina Sáblíková (ČR) +1,61 s, 3. Oľga Grafová (Rus.) +3,13, 4. Claudia Pechsteinová (Nem.) +4,92, 5. Annouk van der Weijdenová (Hol.) +5,41, 6. Ida Njaatunová (Nór.) +6,39, 7. Antoinette de Jongová (Hol.) +6,43, 8. Julia Skokovová (Rus.) +9,02.

w-st_tasr_600_r5156.jpg

Víťazka súťaže Ireen Wüstová.

FOTO: TASR/AP

SANE

Muži (súťaž jednotlivcov - konečné poradie po štyroch jazdách): 1. Felix Loch (Nem.) 3:27,526 min, 2. Albert Demčenko (Rus.) 3:28,002, 3. Armin Zöggeler (Tal.) 3:28,797, 4. Andi Langenhan (Nem.) 3:29,355, 5. Semion Pavličenko (Rus.) 3:29,436, 6. Dominik Fischnaller (Tal.) 3:29,479, 7. Alexander Pereťagin (Rus.) 3:29,495, 8. Reinhard Egger (Rak.) 3:29,506,... 20. Jozef Ninis (SR) 3:31,131.

felix-loch_sita_600_r5789.jpg

Víťaz súťaže Felix Loch.

FOTO: SITA/AP

SKOKY NA LYŽIACH

Muži (súťaž jednotlivcov na strednom mostíku HS-106): 1. Kamil Stoch (Poľ.) 278,0 bodu (105,5 m/103,5 m), 2. Peter Prevc (Slovin.) 265,3 (102,5 m/99 m), 3. Anders Bardal (Nór.) 264,1 (101,5 m/98,5 m), 4. Thomas Diethart 258,3 (99 m/98 m), 5. Michael Hayböck (obaja Rak.) 258,0 (101 m/98,5 m), 6. Andreas Wellinger (Nem.) 257,1 (96 m/101,5 m), 7. Maciej Kot (Poľ.) 255,8 (101,5 m/98,5 m), 8. Noriaki Kasai (Jap.) 255,2 (101,5 m/100 m).

kamil_stoch_tasr_600.jpg

Víťaz súťaže Kamil Stoch.

FOTO: TASR/AP

SNOUBORDING

Slopestyle žien - finále: 1. Jamie Andersonová (USA) 95,25 bodu, 2. Enni Rukajärviová (Fín.) 92,50, 3. Jenny Jonesová (V. Brit.) 87,25, 4. Sina Candrianová (Švaj.) 87,00, 5. Šárka Pančochová (ČR) 86,25, 6. Karly Shorrová (USA) 75,00, 7. Torah Brightová (Aus.) 66,25, 8. Isabel Derungsová (Švaj.) 58,50.

jamie-andersonova_sita_600_r8549.jpg

Víťazka súťaže Jamie Andersonová.

FOTO: SITA/AP

ZJAZDOVÉ LYŽOVANIE

Zjazd mužov: 1. Matthias Mayer (Rak.) 2:06,23 min, 2. Christof Innerhofer (Tal.) +0,06 s, 3. Kjetil Jansrud +0,10, 4. Aksel Lund Svindal (obaja Nór.) +0,29, 5. Travis Ganong (USA) +0,41, 6. Carlo Janka (Švaj.) +0,48, 7. Peter Fill (Tal.) +0,49, 8. Bode Miller (USA) +0,52,... 45. Martin Bendik (SR) +9,16.

matthias-mayer_sita_600_r709.jpg

Víťaz zjazdu Matthias Mayer.

FOTO: SITA/AP

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.