Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

ZOH: Pozrite si, kto v stredu získal zlato

SITA|Publikované 19. feb 2014 o 19:51

V stredu rozdali osem sád medailí. Jednu zlatú získalo aj Česko zásluhou rýchlokorčuliarky Sáblikovej.

Beh na lyžiach

Muži - tímšprint klasicky (6x 1,8 km): 1. Fínsko (Iivo Niskanen, Sami Jauhojärvi) 23:14,89 min, 2. Rusko (Maxim Vylegžanin, Nikita Kriukov) +0,97, 3. Švédsko (Emil Jönsson, Teodor Petterson) +15,12, 4. Nórsko +18,66, 5. Švajčiarsko +21,01, 6. USA +35,06, 7. Nemecko +42,13, 8. Kazachstan +46,49,...17. Slovensko (Peter Mlynár, Martin Bajčičák) +1:31,93 min - nepostúpili zo semifinále (9. miesto) do 10-členného finále

fini_r4743_res.jpeg

Ženy - tímšprint klasicky (6x 1,3 km): 1. Nórsko (Ingvild Flugstad Östbergová, Marit Björgenová) 16:04,05 min, 2. Fínsko (Aino-Kaisa Saarinenová, Kerttu Niskanenová) +9,09, 3. Švédsko (Ida Ingemarsdotterová, Stina Nilssonová) +19,77, 4. Nemecko +20,92, 5. Poľsko +31,49, 6. Rusko +40,86, 7. Švajčiarsko +41,42, 8. USA +44,03,... 14. Slovensko (Alena Procházková, Daniela Kotschová) nepostúpili zo semifinále (7. miesto) do finále

norky_r1578_res.jpeg

Biatlon

Miešané štafety (2 x 6 + 2 x 7,5 km): 1. Nórsko (Tora Bergerová, Tiril Eckhoffová, Ole Einar Björndalen, Emil Hegle Svendsen) 1:09:17,0 h (0 trestných okruhov + 2 dobíjania), 2. Česko (Veronika Vítková, Gabriela Soukalová, Jaroslav Soukup, Ondřej Moravec) +32,6 (0+7), 3. Taliansko (Dorothea Wiererová, Karin Oberhoferová, Dominik Windisch, Lukas Hofer) +58,2 (0+6), 4. Nemecko +1:41,3 (0+9), 5. Rusko +1:47,4 (1+8), 6. Slovensko (Janka Gereková, Anastasia Kuzminová, Pavol Hurajt, Matej Kazár) +1:47,7 (0+10).

nori_r2343_res.jpeg

Boby

Ženy - dvojboby: 1. Kanada I (Kaillie Humphriesová, Heather Moysová) 3:50,61, 2. USA I (Elana Meyersová, Lauryn Williamsová) 3:50,71, 3. USA II (Jamie Greubelová, Aja Evansová) 3:51,61, 4. Holandsko I (Esme Kamphuisová, Judith Visová) 3:52,27, 5. Nemecko I (Sandra Kiriasisová, Franziska Fritzová) 3:52,29, 6. Belgicko I (Elfje Willemsenová, Hanna Emilie Marienová) 3:52,57, 7. Nemecko II (Cathleen Martiniová, Christin Senkelová) 3:52,71, 8. Švajčiarsko I (Fabienne Meyerová, Tanja Mayerová) 3:53,20

bob_r2535_res.jpeg

Rýchlokorčuľovanie

Ženy - 5000 m: 1. Martina Sáblíková (ČR) 6:51,54 min, 2. Ireen Wüstová 6:54,28, 3. Carien Kleibeukerová (obe Hol.) 6:55,66, 4. Olga Grafová (Rus.) 6:55,77, 5. Mari Hemmerová (Nór.) 7:04,45, 6. Stephanie Beckertová (Nem.) 7:07,79, 7. Anna Černovová (Rus.) 7:08,71, 8. Šoko Fudžimurová (Jap.) 7:09,65.

sablikova_r5105_res.jpeg

Snoubording

Muži - paralelný obrovský slalom: 1. Vic Wild (Rus.), 2. Navin Galmarini (Švaj.), 3. Žan Košir (Slovin.), 4. Patrick Bussler (Nem.), 5. Rok Marguč (Slovin.), 6. Rok Flander (Slovin.), 7. Simon Schoch (Švaj.), 8. Andreas Prommegger (Rak.)

wild_res.jpg

Ženy - paralelný obrovský slalom: 1. Patrizia Kummerová (Švaj.), 2. Tomoka Takeučiová (Jap.), 3. Aľona Zavarzinová (Rus.), 4. Ina Meschniková (Rak.), 5. Marianne Leesonová (Kan.), 6. Caroline Calveová (Kan.), 7. Ester Ledecká (ČR), 8. Ariane Lavignová (Kan.)

sui_res.jpg

Zjazdové lyžovanie

Muži - obrovský slalom (1.+ 2. kolo): 1. Ted Ligety (USA) 2:45,29 min (1. kolo: 1:21,08 min / 2. kolo: 1:24,21 min), 2. Steve Missillier +0,48 s, 3. Alexis Pinturault (obaja Fr.) +0,64, 4. Marcel Hirscher (Rak.) +0,94, 5. Ondřej Bank (ČR) +1,00, 6. Matthias Mayer +1,05, 7. Benjamin Raich (obaja Rak.) +1,06, 8. Felix Neureuther (Nem.) +1,30, ... 22. Adam Žampa +3,12, 32. Andreas Žampa (obaja SR) +6,33

ligety_r8542_res.jpeg

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.