Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Žofia Hruščáková: Skupinu si trúfame vyhrať

Žofia Hruščáková. Domáce prostredie by dnes v súboji s Poľskom mohlo zavážiť. (Autor: sita)
Sportnet|Publikované 25. jún 2014 o 00:00

Slovenské basketbalistky dnes uzavrú svoje účinkovanie v A-skupine kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy.

Stopercentnú istotu postupu na budúcoročný šampionát v Maďarsku a Rumunsku zverenkyne trénerov Kováčika a Jankoviča nemajú. Dnes o 18. hodine nastúpia v Infiniti aréne proti Poľsku. Bude to duel o víťazstvo v A–skupine. Keďže naša reprezentácia v Poľsku prehrala po predĺžení 70:75, iba víťazstvo o minimálne šesť bodov zaručí Slovenkám prvenstvo v skupine.

KOŠICE. Pre slovenské basketbalistky to bude v poradí šiesty kvalifikačný zápas. Štyri z piatich doterajších vystúpení v boji o miestenku na ME Slovenky vyhrali.

Podľahli akurát Poľsku na jeho palubovke a dnes budú mať ideálnu možnosť tomuto súperovi prehru oplatiť. Stretnutie sa v Infiniti aréne začne o 18. hodine.

S Luxemburskom sa naladili pozitívne

Slovenky sa na dnešný dôležitý duel naladili pozitívne. V nedeľu v Košiciach zdolali Luxembursko 82:41.

„Každý od nás očakával povinné víťazstvo. Išlo predovšetkým o to, aby sme Luxembursko nepodcenili. Už na začiatku sme si vytvorili náskok a dianie na palubovke v pohode kontrolovali,“ rozhovorila sa pivotka slovenskej reprezentácie Žofia Hruščáková.

Domáce viedli po desiatich minútach o dvadsať bodov a potom svoj náskok už len zveľaďovali. „Najťažšie je udržať pri vedení koncentráciu a hrať stále to, čo ste si povedali. Ale myslím, že sa nám to podarilo.“

Hruščáková nastúpila v základnej zostave. A pod košmi, ktoré dôverne pozná z pôsobenia v Good Angels, sa jej darilo, dala štrnásť bodov.

„Konečne sme po sérii troch zápasov u súperov hrali doma. Nacestovali sme sa až–až, vlakom, letecky, autobusom. Teraz sme hrali doma, prišli nás povzbudiť fanúšikovia. A my sme to bez problémov zvládli.“

Súpera zdolať o aspoň šesť bodov

Slovenky čaká v kvalifikácii už len dnešný duel s Poľskom. Nespoliehajú sa na postup z druhej pozície, A–skupinu chcú vyhrať.

„Vieme, o čo hráme. A skupinu si trúfame vyhrať. Potrebujeme Poľky poraziť o aspoň šesť bodov. V Poľsku sme začali zle, prehrávali o 17 bodov. Doma však budeme silnejšie. A práve domáce prostredie by mohlo zavážiť. Všetky veríme, že na šampionáte si zahráme,“ dodala Žofia Hruščáková.


Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články