Pondelok, 14. júna, 2021Meniny má Vasil

Zo Zálešáka vyrastá osobnosť

Sportnet|9. jan 2004 o 00:00

V štruktúrach klubu San Jose Sharks vyrastá talentovaný útočník - Miroslav Zálešák. Slovák pôsobiaci v AHL si svojimi výkonmi v decembri získal i pozornosť NHL. Oficiálna stránka súťaže (nhl.com) opisuje Zálešáka ako vyrastajúcu osobnosť. O kvalitách ...

V štruktúrach klubu San Jose Sharks vyrastá talentovaný útočník - Miroslav Zálešák. Slovák pôsobiaci v AHL si svojimi výkonmi v decembri získal i pozornosť NHL. Oficiálna stránka súťaže (nhl.com) opisuje Zálešáka ako vyrastajúcu osobnosť. O kvalitách a aktuálnej pohode zakončovateľa svedčí, aké veľké problémy robí obrane súpera. Zálešák je podľa nhl.com v polovici januára najnebezpečnejším hráčom ligy. V posledných 14 stretnutiach nebodoval len raz. V tomto období dosiahol 20 bodov, za 12 gólov a 8 prihrávok.

V hodnotení produktivity je tretí najlepší v celej AHL. Pri tretej sezóne v tíme Cleveland Barons je už držiteľom niektorých rekordov tímu. Dosiahol najviac bodov - 133 i najviac gólov 69. Pred rokom mal tiež veľmi dobrú formu, pribrzdili ho však viaceré zranenia, odohral len 50 zápasov. I tak však dosiahol výborných 27 gólov a 22 asistencií.

„Bolo to veľmi frustrujúce. Vždy, keď som sa rozohral, prišlo zranenie. Pred rokom, som radšej neriskoval a pár zápasov som vynechal, aby som si doliečil zranenia," hovorí 23-ročný hráč. Svojím vekom patrí v mužstve k najstarším. „Cítim, že by som mal prevziať úlohu lídra. Myslím, že sa mi to zatiaľ celkom darí. Klub ani tréner na mňa netlačia a celkom sa mi darí," povedal Skaličan, ktorý si už zahral aj v NHL. Pred rokom dostal príležitosť v 10 zápasoch, dal gól a na dva prihral. Tento rok je vo svojej hre dôslednejší. Skúsenosti zo štyroch sezón v AHL už na ňom badať, v útoku je kreatívny a rýchly. „Koncentrujem sa na drobnosti, najmä pri súbojoch jeden proti jednému. Je to aj o sebadôvere. V zápasoch som viac sebaistý," dodáva. Pozvánka do NHL by nemala byť žiadnym prekvapením, ale potvrdením jeho kvalít.

V kanadskom bodovaní Zálešákovi sekunduje ďalší Slovák Jozef Balej. Kmeňový hráč Montreal Canadiens je v produktivite AHL na výbornom štvrtom mieste, získal 40 bodov (22+18). (sb)

Súvisiace články