Utorok, 3. augusta, 2021Meniny má Jerguš

ZO ZÁKULISIA NHL

Sportnet|2. jan 2004 o 00:00

Hašek už možno o týždeň nastúpi

Návrat českého hokejového brankára Dominika Hašeka do bránky tímu NHL Detroit Red Wings by sa mal uskutočniť najneskôr v priebehu budúceho týždňa. Český gólman nehral zápas NHL od 8. decembra, keď sa mu obnovilo zranenie slabín. „Chcem hrať čo najskôr. Uvidím, ako sa budem cítiť, keď opäť začnem trénovať s tímom. Neviem, či budem chytať v zápase už tento týždeň. Na budúci by som však už chcel hrať," povedal Dominik Hašek, ktorého slabiny trápili v tejto sezóne už trikrát. (sita)

Kariya začal opäť trénovať

Hviezdny útočník Colorado Avalanche Paul Kariya absolvoval v utorok prvý plný tréning po šiestich týždňoch, jeho návrat do zostavy lavín je však nejasný. Očakáva sa, že by mohol nastúpiť v piatok v súboji s Vancouverom. Kariya musel pre zranenie pravého zápästia vynechať väčšinu doterajšej sezóny.

„Verím v to. Uvidíme však, moja ruka sa zo dňa na deň zlepšuje," povedal Kariya, ktorý si po zisku piatich bodov za tri góly a dve asistencie v prvých piatich stretnutiach poranil zápästie a musel vynechať desať duelov. V druhom zápase po návrate 15. novembra si však zranenie obnovil a vynechal ďalších 18 stretnutí. Krídelník prišiel do tímu Colorada pred sezónou z Anaheim Mighty Ducks. (sita)

Ozolinša čaká operácia

Lotyšský hokejový reprezentant v službách tímu zámorskej NHL Anaheim Mighty Ducks Sandis Ozolinš sa už v najbližších dňoch podrobí operácii ľavého ramena a od prestížnej ligy si tak potom oddýchne približne desať týždňov.

Skúsený ofenzívny obranca Ozolinš si nepríjemné zranenie ramena privodil 19. decembra v zápase proti Coloradu. Operovať a napraviť poškodené svalstvo a väzivo mu bude lekár jednej losangeleskej nemocnice Dr. Robert Glousman. (tasr)

Crawford zostáva koučom Vancouveru

Klub zámorskej NHL Vancouver Canucks podpísal novú trojročnú zmluvu s hlavným trénerom Marcom Crawfordom.

Crawford sa stal trénerom Vancouveru pred sezónou 1998/1999. Pod jeho vedením išla úroveň hry mužstva zo západného pobrežia Kanady rapídne hore. Kým v prvej sezóne mal Vancouver pod Crawfordovým vedením víťaznú úspešnosť 29,7 %, v doteraz poslednej to bolo už 62,5 %. V aktuálnom ročníku získali Canucks v 37 stretnutiach 48 bodov a majú celkovo 64,9 % úspešnosť. (sita)

Súvisiace články