Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

Zo zákulisia NHL

Sportnet|28. máj 2004 o 00:00

Trénerom Floridy je Jacques Martin

Novým trénerom Florida Panthers sa stal bývalý kouč Ottawy Jacques Martin. Funkciu generálneho manažéra bude zastávať niekdajší kormidelník panterov Mike Keenan. Vedenie floridského tímu predstavilo oboch mužov v nových funkciách na stredajšej tlačovej konferencii. Martin, ktorý sa porúčal z Ottawy po vypadnutí senátorov v tohtoročnom play off s Torontom, nahradil na poste hlavného trénera Johna Torchettiho, Keenan prevzal funkciu po Rickovi Dudleym. Toho vedenie klubu odvolalo v pondelok. Martin s Keenanom sa poznajú už od študentských čias a v 80. rokoch spolu viedli Chicago Blackhawks.

Panteri sú jedným z piatich tímov NHL, ktoré v posledných štyroch sezónach nehrali ani raz v play off. Majiteľ Floridy Alan Cohen chce svoj tím pozdvihnúť na vyššiu úroveň. "Myslím si, že je to dobrý krok. Jacques a Mike nám pomôžu k lepším výkonom i vyššej úrovni," povedal. Martin sa stal štvrtým trénerom Panthers v priebehu posledných siedmich mesiacov. Najskôr 9. novembra skončil svoju prácu pri mužstve Keenan, jeho nástupca Dudley vydržal do februára, potom sa stal trénerom Torchetti.

"Je tu veľa práce, ktorú musíme urobiť. Bude to veľmi náročné," konštatoval Martin, ktorý bude deviatym koučom Floridy v jej histórii, šiestym od sezóny 2000/01. "Je to najlepší tréner v NHL. Myslím si, že nás čaká svetlá budúcnosť. Je to pre všetkých veľká výzva," uviedol Keenan. (sita)

Obrancovi Tampy Bay horel dom

Obranca finalistu Stanleyho pohára z Tampy Bay Dan Boyle zažil počas prvého súboja finálovej série skutočne krušný večer. Najskôr mal prsty v dôležitom treťom góle Calgary a po zápase mu oznámili, že jeho dom je v plameňoch.

"Najskôr som si myslel, že ide o vtip, ale bola to pravda," povedal 27-ročný hokejista, na ktorého dome spôsobil oheň škody vo výške približne 300 000 dolárov. Podľa predbežného vyšetrovania vznikol oheň po elektrickom skrate. Ako uviedol Boyle, zhorela mu tretina domu. "Podľa mojich susedov začalo horieť asi o pol jedenástej. Hneď po zápase som išiel domov a do pol štvrtej nadránom som sa snažil zachrániť, čo zostalo. Poriadne som však nevedel, kde mám začať," vravel.

Keď vznikol oheň, nebol u Boylovcov nikto doma. Plamene sa šírili z miestnosti, kde mal obranca Tampy svoje hokejové trofeje. Požiarnici väčšinu zachránili. "Je to ťažká situácia. Prišli sme o všetko oblečenie a ďalšie drobnosti. Do pol roka by vraj malo byť všetko tak ako predtým. Čaká ma ťažké leto, ale všetko bude lepšie, keď získame Stanleyho pohár," dodal Boyle. (sita)

Súvisiace články