Sobota, 23. októbra, 2021Meniny má Alojzia

zo zákulisia NHL

Sportnet|20. máj 2003 o 00:00

Washington využije opciu na Čiernika a Bondru


Brankár New Jersey Devils Martin Brodeur likviduje strelu Radka Bonka z tímu Ottawa Senators vo štvrtom zápase finále Východnej konferencie New Jersey - Ottawa 5:2. V noci na dnes pokračovala séria piatym stretnutím v Ottawe. Stav pred ním bol 3:1 na zápasy pre New Jersey. FOTO - REUTERS

Washington využije opciu na Čiernika a Bondru

WASHINGTON - Slovenskí hokejisti Peter Bondra a Ivan Čiernik by mali aj v budúcej sezóne pôsobiť v štruktúrach klubu NHL Washington Capitals. U oboch Slovákov si totiž vedenie mužstva z hlavného mesta USA uplatní opciu v ich kontraktoch. Už pred tromi mesiacmi informoval generálny manažér Washingtonu George McPhee Petra Bondru, že klub sa rozhodol uplatniť opciu a zlatý a bronzový medailista z MS 2002 resp. 2003 si v ročníku 2003/2004 zarobí 4,5 milióna USD. Oficiálne oznámenie predĺženia kontraktu by malo byť už len formalitou a malo by prísť v priebehu najbližších dní. Klub takisto plánuje využiť opciu v kontrakte s Ivanom Čiernikom. Bližšie podmienky zmluvy 25-ročného rodáka z Levíc však nie sú známe. (sita)

Philadelphia ponúkne Somíkovi nový kontrakt

PHILADELPHIA - Generálny manažér klubu hokejovej NHL Philadelphia Flyers Bob Clarke oznámil, že klub ponúkne slovenskému útočníkovi Radovanovi Somíkovi nový kontrakt. Dvadsaťšesťročný majster sveta zo Švédska 2002 podpísal pred rokom s vedením letcov ročnú jednocestnú zmluvu. Ako nováčik ligy nastúpil Somík za Philadelphiu v 65 stretnutiach, v ktorých strelil 9 gólov a na ďalších 11 prihrával. (sita)

Gáborík a Sekeráš bez zmluvy

MINNESOTA - Slovenskému hokejistovi Mariánovi Gáboríkovi vypršal po vypadnutí Minnesoty vo finále Západnej konferencie NHL s Anaheimom (0:4 na zápasy) platný kontrakt. Gáborík sa stal obmedzeným voľným hráčom a s klubom sa musí dohodnúť na novej zmluve. V prípade, že sa nedohodnú, však nový kontrakt podľa pravidiel NHL nebude môcť riešiť arbitráž. Podľa agenta 21-ročného Trenčana Allana Walsha by sa mali rozhovory medzi vedením Minnesoty a Gáboríkom začať najskôr v polovici júna. Gáborík by mal podpísať niekoľkoročný kontrakt, ktorý mu zabezpečí minimálne dvojnásobok doterajšieho príjmu. Gáborík mohol doteraz zarobiť v NHL maximálne 1,075 milióna dolárov. Zmluva v Minnesote sa skončila aj ďalšiemu slovenskému hokejistovi Ľubomírovi Sekerášovi. V jeho doterajšom kontrakte je aj opcia na sezónu 2003/04, vedenie Wild ju však podľa miestnych médií asi nevyužije. (sita)

Súvisiace články