Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Zo Záhrebu do Svidníka

Sportnet|Publikované 5. nov 2008 o 00:00

CHEMESÁCI DNES V 2. KOLE SLOVENSKÉHO POHÁRAVolejbalisti VK Chemes Humenné preskakujú z európskej na slovenskú volejbalovú vlnu. Po zápasoch

CHEMESÁCI DNES V 2. KOLE SLOVENSKÉHO POHÁRA

Volejbalisti VK Chemes Humenné preskakujú z európskej na slovenskú volejbalovú vlnu. Po zápasoch predkola Challenge cupu a štyroch kolách Stredoeurópskej ligy ich dnes čaká prvý zápas 2. kola Slovenského pohára. Predstavia sa vo Svidníku, odveta na humenskej palubovke ich čaká o týždeň.

HUMENNÉ. Ostatné vystúpenie v dlhodobej stredoeurópskej súťaži absolvoval slovenský majster v chorvátskej metropole. Predstavil sa na palubovke MOK Záhreb, celku, ktorý mal po troch mal v kolónke víťazstiev nulu.

Poznali vodcu

Aj preto boli ambície chemesákov smelšie. Zápas napokon priniesol päťsetovú drámu so šťastným slovenským koncom. "Súper bol v tabuľke pod nami, cítili sme šancu, nakoniec to aj vyšlo. Domáci potvrdili bojovnú južanskú náturu, smečiara i univerzála sme poznali ešte spred dvoch rokov z Varaždína, najviac problémov nám robil práve "známy" Muharemovič (pozn. 28 bodov), trošku spočiatku lietala prihrávka, no s pribúdajúcimi minútami sme chyby odstraňovali a štvrtý set, následne aj tajbrejk bol už úplne v našich rukách," konštatoval Miroslav Matta.

Osamotený nahrávač

Zdravotne je kabína chemesákov stále nekompletná. Pôvodne už mal byť k dispozícii nahrávač Sabol, no opuch kolena jeho návrat na palubovku oddialil. Miroslav Matta je tak tzv. "sám vojak v poli" a to v náročných medzinárodných dueloch ani pre skúseného hráča nie je jednoduché. "Nie vždy to bolo najlepšie, ak rátam aj Groningen, v rade sme odohrali už tretí tajbrejk. Zdá sa však, že všetci sme sa už s novými loptami zžili, takže by to malo byť našej z hernej stránky iba lepšie," mienil humenský 30-ročný nahrávač, ktorý bol v Chorvátsku oporou.

Slovenský súper

Dnes o 18.00 hod. odohrajú chemesáci prvý zápas 2. kola Slov. pohára vo Svidníku. V rozbehnutej sezóne ich teda čaká prvý súper zo Slovenska. "Svidník je prekážkou, ktorú nemienime podceniť. Zostava je síce otázna, potrebujeme si doliečiť zranenia, no bavíme sa iba o víťazstve a postupe," dodal Miroslav Matta.

MARIÁN ŠKUBA

Súvisiace články