Utorok, 19. októbra, 2021Meniny má Kristián

Zo súperov slovenských tímov v P-UEFA vyhralo len Bordeaux

SITA|29. sep 2003 o 10:59

BRATISLAVA 29. septembra (SITA) - Z trojice súperov slovenských tímov v 1. kole Pohára UEFA zvíťazilo vo víkendových domácich stretnutiach iba francúzske Girondins Bordeaux. Súper Petržalky zdolal v 8. kole pred 22 000 divákmi korzické AC Ajaccio 1:0 gólo

m Jeana-Clauda Darchevilla a pripísal si na konto tretie víťazstvo v ligovej sezóne 2003/2004. Zverencom trénera Elieho Baupa patrí v aktuálnej tabuľke I. francúzskej ligy 14. miesto s 10 bodmi za tri víťazstvá, jednu remízu a štyri prehry.

FC Barcelona po remíze s Matadorom Púchov (1:1) nevyhrala ani v ligovom zápase na ihrisku Atletica Madrid (0:0). Katalánci však dohrávali iba s deviatimi mužmi, pretože v 58. musel po druhej žltej karte za faul na Kizita Musampu opustiť trávnik štadióna Vicente Calderona holandský defenzívny stredopoliar Philip Cocu a o dvadsať minút neskôr odišiel predčasne pod sprchy po druhej žltej aj Thiago Motta. Lepší vstup do zápasu mala Barcelona, ktorá od úvodu prevzala taktovku do svojich rúk. Už v 8. minúte mohol skórovať Ronaldinho po hlavičkovej prihrávke od Patricka Kluiverta, ale jeho lobovaná strela skončila v rukách brankára Atletica Germana Burgosa. Brazílsko-holandská dvojica skvele kombinovala, ale svoje akcie nedotiahla do gólového konca. Prvý úspešný zásah zaznamenali Madridčania, keď barcelonský obranca Rafael Marquez po rohu hlavičkoval do vlastnej bránky, ale pre faul rozhodcovia gól neuznali. V druhom polčase sa už výraznejšie šance nezrodili a Katalánci ubránili v Madride aj s deviatimi hráčmi bezgólovú remízu. Barcelona je po 5. kole I. španielskej ligy šiesta s 9 bodmi za dve víťazstvá a tri remízy.

Súper žilinských futbalistov FC Utrecht prehral doma pred 16 000 divákmi s Arnhemom 1:3 a klesol až na predposlednú priečku 18-člennej ligovej súťaže. Zverenci trénera Foekeho Booya zo šiestich zápasov v holandskej lige vyhrali iba jediný raz, dvakrát remizovali a trikrát prehrali. O gól Utrechtu sa postaral v 37. minúte Tanghe, ktorý vyrovnával na 1:1. O body však Utrecht prišiel v záverečnej desaťminútovke, keď brankára Ponka prekonali Zongho (81. min) a Claesens (86. min).