Pondelok, 14. júna, 2021Meniny má Vasil

Zo Slovákov na challengeri v Košiciach Lacko, možno aj Klec

SITA|8. jún 2006 o 13:37

KOŠICE 8. júna (SITA) - Na antukových dvorcoch košického areálu na Aničke sa v budúcom týždni uskutoční už 4. ročník turnaja challengerovej série ATP Steelers Cup (dotácia 25 000 USD). Technický riaditeľ ...

KOŠICE 8. júna (SITA) - Na antukových dvorcoch košického areálu na Aničke sa v budúcom týždni uskutoční už 4. ročník turnaja challengerovej série ATP Steelers Cup (dotácia 25 000 USD). Technický riaditeľ turnaja Branislav Stankovič oznámil na štvrtkovej TB jednu zaujímavú novinku. "Riaditeľom tohto ročníka turnaja bude daviscupový kapitán slovenských tenistov Miloslav Mečíř," povedal Stankovič. Na základe rebríčka ATP Entry sa v hlavnom pavúku dvojhry predstaví 22 hráčov, z ktorých má najvyššie postavenie Francúz Nicolas Devilder. Aktuálne mu patrí 159. miesto. Za nim na sledujú dvaja Rakúšania - Werner Eschauer (182.) a Rainer Eitzinger (183.). Zostávajúcich desať miest v hlavnej súťaži dvojhry budú tvoriť štyria úspešní kvalifikanti, štyria hráči s voľnými kartami a dvaja s kartou SE (special exempt), teda takí, ktorí nebudú môcť pre úspešné ťaženie na predchádzajúcom turnaji absolvovať košickú kvalifikáciu. Podľa Stankoviča zo Slovákov dostanú voľné karty

talentovaní hráči Lukáš Lacko (345.) a Miloslav Mečíř ml. (bez poradia), technický riaditeľ nevylúčil ani štart Iva Kleca, ktorý reprezentuje Slovensko len od začiatku tohto roka.

Finále Steelers Cupu sa bude hrať v sobotu 17. júna, pričom medzi finálovými súbojmi vo dvojhre a štvorhre je vložená exhibícia. Ako hostia prisľúbili účasť na turnaji Marián Vajda a prvýkrát po oficiálnom ukončení kariéry by sa mal v Košiciach ukázať aj bývalý šiesty hráč sveta Karol Kučera.

Súčasťou Steelers cupu je aj bohatý sprievodný program vrátane propagácie tenisu medzi deťmi pod názvom "Hrajme tenis". Ako informoval hovorca U.S. Steel Ján Bača, pozvali naň aj deti z Detských domovov z Veľkých Kapušian a Bankova.


Súvisiace články