Sobota, 12. júna, 2021Meniny má Zlatko

Zo Slovákov bodoval iba Šatan

SITA|28. jan 2004 o 09:40

NEW YORK 28. januára (SITA) - Z desiatich slovenských hokejistov, ktorí sa predstavili v utorkových ôsmich stretnutiach kanadsko-americkej NHL, sa do kanadského bodovania zapísal len Miroslav Šatan z Buffala.

Zaznamenal asistenciu pri druhom góle Sabres, ktorý znamenal víťazstvo nad Montrealom. Na úspechu domácich mal veľký podiel brankár Martin Biron. Za svoj chrbát pustil len jeden puk, no mal niekoľko výborných zákrokov. "Myslím si, že dnes to bol vzhľadom na Martyho skvelé zákroky jeho najlepší zápas v tomto roku," povedal o výkone svojho gólmana tréner Lindy Ruff. "Je to víťazstvo a to je všetko. Môžete odohrať skvelé stretnutie a prehrať. Hrať dobre a zvíťaziť - to je to, čo musíte robiť v tejto súťaži," vyjadril sa po zápase Biron, ktorý chytil aj dva pokusy slovenského útočníka Jozefa Baleja v záverečnej tretine. Montreal prehral už tretí raz v tejto sezóne tretí zápas v rade. V Buffale nezískal ani bod už šiestykrát po sebe, naposledy tam bodoval 26. októbra 2001.

V stretnutí NY Islanders - Boston udelili rozhodcovia len jeden dvojminútový trest. Prvýkrát v tejto sezóne hrali Islanders v domácom Nassau Coliseum predĺženie. Postaral sa o to P.J. Axelsson, ktorý vyrovnával na 2:2 necelé dve minúty pred koncom tretej tretiny. Za domácich strelil dva góly Trent Hunter a s 18 streleckými zápismi je najlepším kanonierom medzi nováčikmi.

V prvej tretine stretnutia s Columbusom strelili hokejisti New Jersey tri góly. Naposledy sa im takýto strelecký výkon v jednej tretine podaril 19. decembra v Buffale. Domácich k snahe o obrat naštartoval svojim 31. gólom sezóny Rick Nash. Devils však už v závere víťazstvo

Brankár Caroliny Kevin Weekes má aj napriek tomu, že chytá v slabšom tíme, svoju asi zatiaľ najlepšiu sezónu v kariére. Proti Torontu nepustil za svoj chrbát ani jednu z 32 striel. Dosiahol tak šiesty shutout tohto ročníka a medzi brankármi je v tomto ukazovateli druhý. Vedúci Martin Brodeur vychytal čisté konto desaťkrát.

Po viac ako dvoch rokoch od 7. októbra 2001 sa hral v NHL opäť zápas, v ktorom mali obe mužstvá výhodu trestného strieľania. Dan Boyle z Tampy Bay ani Brian Holzinger z Pittsburghu však svoje pokusy nepremenili. Prvýkrát po 136 zápasoch skóroval domáci Josef Melichar, čo bola najdlhšia séria hráča bez gólu na začiatku kariéry v histórii Penguins. Pre snehovú metelicu prišlo do hľadiska len 9391 divákov, čo je najmenej v Pittsburghu od 19. decembra 1995, keď sneh dovolil prísť len 7170 fanúšikom. Prvýkrát v histórii zaznamenali tučniaci dva duely v jednej sezóne, keď bolo v hľadisku menej ako 10 000 divákov - 1. decembra sa na Atlantu prišlo pozrieť len 9576 fanúšikov.

Aj v druhom zápase po návrate po zranení strelil Peter Forsberg dva góly, no spokojný nebol: "Dvakrát som skóroval, no pri góle súpera som spravil chybu." Okrem gólu Radka Dvořáka v 11. minúte strelili hostia z Edmontonu ešte jeden v 6. minúte, no arbitri ho po konzultácii s viderozhodcom neuznali - Ryan Smyth kopol puk do bránky ľavou korčuľou.

Shean Donovan z Calgary sa stáva špecialistom na trestné strieľanie. Po tom, čo 2. decembra skóroval z tejto výhody proti San Jose, rozhodol stretnutie s Phoenixom. Coyotes vystrelili v tomto stretnutí len dvanásťkrát, čo je pre nich najslabší výkon v tomto ročníku.

Magnusovi Arvedsonovi sa strelecky darí, odkedy v útoku hráva s bratmi Sedinovcami. V zápase proti Chicagu strelil dva góly. Hosťujúci Blackhawks prehrali vonku už 18. zápas v rade, čo je najhorší klubový výkon v histórii.

Buffalo - Montreal 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)

Góly: 34. Žitnik (Delmore, Dumont), 48. Afinogenov (Roy, ŠATAN), 55. Kotalík (Drury, Dumont), 58. Drury (Kotalík) - 28. Koivu (Ryder, Bulis). Vylúčení: 4:4 na 2 min, navyše Peters - Langdon na 5 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 28:30. Brankári: Martin Biron - Theodore. Diváci: 11 576.

NY Islanders - Boston 2:2 po predĺžení (2:1, 0:0, 0:1 - 0:0)

Góly: 6. Hunter (Niinimaa, Scatchard), 18. Hunter (Bates) - 9. G. Murray (Samsonov, J. Thornton), 59. Axelsson (Šlégr, Rolston). Vylúčení: 1:0 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 28:37. Brankári: DiPietro - Potvin. Diváci: 12 234.

Columbus - New Jersey 3:4 (0:3, 1:0, 2:1)

Góly: 25. R. Nash (Výborný, Moran), 58. Wright (Letowski, Klesla), 60. Moran (R. Nash, Výborný) - 12. Marshall (Eliáš, Rafalski), 13. Eliáš (S. Niedermayer), 15. Brylin (Stevenson, S. Brown), 59. Gionta (Madden). Vylúčení: 3:5 na 2 min, navyše Shelley - S. Brown na 5 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:1. Strely na bránku: 31:39. Brankári: Denis - Brodeur. Diváci: 18 136.

Toronto - Carolina 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Góly: 29. Cole (Hedican, Boughner), 57. Vašíček. Vylúčení: 5:8 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1. Strely na bránku: 32:19. Brankári: Belfour - Weekes. Diváci: 19 409.

Pittsburgh - Tampa Bay 2:6 (1:0, 1:2, 0:4)

Góly: 17. Tarnström (Berehowsky, Morozov), 36. Melichar (Kolcov, Morozov) - 21. Kubina (Richards, Stillman), 22. Kubina (Richards, Fedotenko), 47. Stillman (St. Louis, Boyle), 50. Modin (Richards, Boyle), 57. St. Louis (Modin), 60. Stillman (Kubina). Nepremenené trestné strieľanie: 52. Holzinger - 29. Boyle. Vylúčení: 6:2 na 2 min, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:1. Strely na bránku: 22:39. Brankári: Fleury - Grahame. Diváci: 9391.

Colorado - Edmonton 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)

Góly: 32. Forsberg (Tanguay, Skrastinš), 47. Forsberg (Morris, Aebischer), 59. Konowalchuk (R. Blake, Sakic) - 11. Dvořák (Smyth, Hemský). Vylúčení: 5:3 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 22:34. Brankári: Aebischer - Conklin. Diváci: 18 007.

Phoenix - Calgary 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Góly: 13. Langkow (Sjöström, Doan) - 39. Iginla, 58. Donovan. Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 12:34. Brankári: Burke - Turek. Diváci: 12 067.

Vancouver - Chicago 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)

Góly: 24. Arvedson (S. Salo, D. Sedin), 40. Bertuzzi (H. Sedin), 46. Arvedson (D. Sedin, Öhlund) - 22. Bell (McLean, Kukkonen), 54. Calder (Žamnov, Dempsey). Vylúčení: 7:6 na 2 min, navyše Brookbank - Shawn Thornton na 5 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 30:20. Brankári: Cloutier - Anderson. Diváci: 18 630.