Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Zo 400-tisíc eur za Dudu neuvidia šéf klubu a mesto Košice ani cent

Dar Košičanov pápežovi. Ďurica pred pár rokmi financoval tento projekt primátora Rašiho a spolu mu ho odovzdali vo Vatikáne. (Autor: archív P. Ďuricu)
Marián Kizek|Publikované 19. júl 2016 o 22:00

Vyše 400 000 eur dostane firma známeho podnikateľa Petra Ďuricu.

Šéf FC VSS Košice Blažej Podolák ani mesto Košice neuvidia ani cent z odhadovanej prestupovej sumy asi 4,5 milióna eur, za ktorú prestúpi reprezentant Ondrej Duda z Legie Varšava do Herthy Berlín. Vyše 400 000 eur za Dudu dostane firma známeho podnikateľa Petra Ďuricu. Jemu predal Podolák práva na percentá z ďalšieho transferu.

KOŠICE. Pred začiatkom jarnej časti sezóny 2014/2015 hrozilo, že vtedajší prvoligový Mestský futbalový klub Košice, kde ešte v tom čase malo mesto 50 percent (neskôr z klubu vycúvalo), vôbec nedohrá súťaž.

Po zložitých rokovaniach našli peniaze na jarnú časť ligy. Šéf MFK B. Podolák a podnikateľ Peter Ďurica sa dohodli na tom, že si postúpia práva na 10 percent prestupovej sumy pri ďalšom transfere Ondreja Dudu.

Ten začiatkom roka 2014 prestúpil do Legie Varšava za 300 000 eur po tom, čo sa s vedením košického klubu nedohodol na novej zmluve.

Pohľadávku kúpili vo februári 2015

„V podstate sme vo februári 2015 kúpili za 270 000 eur práva MFK Košice na 10 percent prestupovej sumy voči Legii Varšava. K jej plneniu by došlo v prípade, ak by ho Poliaci ďalej predali. Samozrejme, bol k tomu potrebný aj súhlas poľského klubu. Za tie peniaze potom MFK Košice dohral prvú ligu. Pokiaľ viem, peniaze išli na výplaty hráčov a zabezpečenie činnosti klubu a splatili sa aj nejaké dlhy,“ povedal nám v utorok Peter Ďurica, ktorý týmto obchodom vlastne zachránil košických futbalistov pred krachom.

Na konci sezóny im to však veľmi nepomohlo, lebo pre ďalšie dlhy voči hráčom a trénerom ich vedenie Slovenského futbalového zväzu preradilo do druhej ligy, kde figurujú doteraz.

Šiel do rizika, mohol sa zraniť

Ako nám vtedajší záchranca MFK Košice povedal, vtedy mu nebolo všetko jedno, lebo išiel do veľkého rizika.

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Autor: Marián Kizek

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.