Utorok, 28. septembra, 2021Meniny má Václav

Znovuzrodený Demitra sa momentálne z hokeja maximálne vytešuje

TASR|26. okt 2001 o 11:42

St. Louis 26. októbra (TASR) - Hokejové znovuzrodenie prežíva po dvoch rokoch poznamenaných zraneniami a poklesom formy slovenský útočník tímu NHL St.

Louis Blues Pavol Demitra, ktorý v deviatich zápasoch stihol zaznamenať už 12 bodov, čím o bod predstihol svoju kompletnú minuloročnú produkciu.

S bilanciou minimálne bod v každom zápase odštartoval tohtoročnú sezónu pravý krídelník vo veľkom štýle a do hľadiska v Savvis Centre opäť priťahuje divákov, ktorí si pamätajú slovenské koncerty spred dvoch rokov s obsadením Pavol Demitra, Michal Handzuš, Ľuboš Bartečko. Posledné roky strávené v útoku s krajanmi vyniesli Demitrovi 89, resp. 75 bodov, no ich hokejové cesty sa v priebehu minulej sezóny rozišli. Handzuša s Nagyom vymenili Blues do Phoenixu a Bartečko odišiel do Atlanty. Dubnický rodák ostal v tíme po vážnom zranení oka a nohy sám a aj jeho odchod visel na vlásku, no letná arbitráž ho napokon nikam neodviala.

Zdravý a s úsmevom na tvári po dlhých mesiacoch trápenia predvádza bluesman Demitra hokejové umenie a striela dôležité góly. "Víťazný gól v Minnesote bol skvelý. Nepamätám si niečo také v mojej kariére," vyhlásil minulý piatok po presnom zásahu, keď po brejku s obrancom Alom MacInnisom rozhodol tvrdou strelou pod hornú žŕdku o víťazstve Blues. "Cítim sa skutočne výborne. Hrám na ľade s vynikajúcimi hokejistami a dostávam veľa príležitostí," pochvaľuje si Demitra, ktorého pôvodne plánoval tréner Joel Quenneville zaradiť na post centra. Sám sa však presvedčil, keď raz postavil slovenského útočníka na presilovú hru pri zranení Scotta Younga, že kombinácia Demitra, Weight, Tkachuk je neuveriteľne nebezpečná.

Hra najmä prvej útočnej formácie udivuje nielen divákov, ale aj média a Demitra s úsmevom odpovedá: "Začali sme sezónu a ja som začal strieľať góly. Cítim sa výborne a vychutnávam si čas strávený na ľade. Máme veľa veľkých hráčov a množstvo príležitostí," skonštatoval a k svojmu zaradeniu na post krídelníka dodal: "Chcem byť na ľade a milujem byť na ľade. Kam ma dajú tam budem hrať, nezáleží mi na tom."

ki

Súvisiace články