Futbalistov odprevadil potlesk. Oznámkujte Slovákov za výkon proti Bosne

Stanislav Lobotka (vľavo), Smail Prevljak (v strede) a Norbert Gyömbér v zápase Slovensko - Bosna a Hercegovina v kvalifikácii EURO 2024. (Autor: TASR)
Sportnet|26. mar 2023 o 22:37

Slovensko zdolalo Bosnu a Hercegovinu 2:0.

BRATISLAVA. Slovenskí futbalisti zložili reparát za bezgólovú remízu s Luxemburskom. V druhom zápase kvalifikácie EURO 2024 zdolali na Tehelnom poli Bosnu a Hercegovinu 2:0 a na rozdiel od súboja v Trnave ich tentoraz odprevadil z ihriska potlesk fanúšikov.

Oba góly padli už v prvom dejstve. Najskôr si Róbert Mak potiahol loptu do stredu, napriahol ku strele a brankár hostí len nehybne sledoval loptu ako mieri do bránky.

V 40. minúte sa Haraslín po peknej kombinácii obkrútil okolo obrancu a strelou k vzdialenejšej žrdi zvýšil na 2:0.

Najväčšiu šancu Bosny a Hercegoviny mal v druhom polčase Demirovič, ktorý si nabehol na center Dediča, ale zblízka hlavičkoval mimo. Defenzíva slovenského tímu však fungovala veľmi spoľahlivo.

K.O. mohol zasadiť hosťom striedajúci Suslov, ale z dvoch metrov poslal loptu vedľa bránky.

Kvalifikácia pokračuje v júni, Slováci hrajú na Islande a v Lichtenštajnsku.

Kto zo Slovákov podal najlepší výkon, kto sklamal?

Oznámkujte zverencov Francesca Calzonu za výkon v Trnave známkou od 1 do 10. Najnižšia je jednotka, najvyššia desiatka.