Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Zmoray nepostúpil na "mamute" v Planici do hlavnej súťaže

TASR|Publikované 19. mar 2009 o 10:54

Slovenský skokan na lyžiach Tomáš Zmoray sa na podujatí Svetového pohára v slovinskej Planici neprebojoval do piatkovej hlavnej súťaže.

Planica. Zverenec trénera Milana Filipka pristál v kvalifikácii na mamuťom mostíku na značke 173,5 m a so ziskom 155,2 bodu obsadil konečné 53. miesto.

Zmoray si na "mamute" o 16,5 m vylepšil osobný rekord z rakúskeho Kulmu, kde v januári absolvoval vôbec prvé lety v živote. "S vystúpením Tomáša v Planici som spokojný. Pred štartom kvalifikácie znížili nájazd o štyri okná, napriek tomu však dokázal zopakovať výkon z druhého tréningu a skočiť 173,5 m, čo je jeho osobný rekord. Podarilo sa nám splniť cieľ, s ktorým sme do Slovinska išli. Až v Planici skákal na naozajstnom "mamuťáku" a myslím, že to zvládol veľmi dobre," povedal pre TASR tréner Milan Filipko.

V sobotu je v Planici na programe súťaž družstiev, v nedeľňajšej derniére zasiahne do bojov iba najlepších 30 skokanov v aktuálnom poradí SP. Rakúšan Gregor Schlierenzauer si vďaka triumfu v nórskom Vikersunde už v predstihu zabezpečil veľký glóbus za celkové prvenstvo v SP. V prípade úspechu v Planici má úradujúci majster sveta v letoch šancu prekonať rekordný zápis 12 víťazstiev v jednej sezóne, o ktorý sa momentálne delí s Fínom Jannem Ahonenom. Schlierenzauer navyše môže opäť vylepšil historické maximum v počte získaných bodov.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.