Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Zmoray nepodpísal zmluvu s asociáciou, vynechá sezónu

Tomáš Zmoray na ZOH 2010 vo Vancouveri. (Autor: archív SITA)
SITA|Publikované 22. dec 2014 o 15:38

Najlepším umiestnením slovenského skokana na lyžiach je vo Svetovom pohári 36. priečka z marca 2010.

BRATISLAVA. Slovensko nebude mať zastúpenie na bližiacom sa 63. ročníku Turné štyroch mostíkov (T4M) v skokoch na lyžiach, tradičnom podujatí na prelome rokov.

V ostatných rokoch slovenská jednotka na mostíkoch Tomáš Zmoray sa síce v lete pripravoval na zimnú sezónu 2014/2015, napokon v nej nebude štartovať. Nemá zmluvu so Slovenskou lyžiarskou asociáciou (SLA).

Ťažká komunikácia

"S Tomášom je niekedy veľmi ťažká komunikácia. Sťažená bola aj tým, že väčšinou sa pripravoval v Česku spolu s trénerom Pavlom Mikeskom."

"Zmoray napokon nepodpísal reprezentačnú zmluvu na túto sezónu, takže najskôr môže byť zaradený do A-družstva až v máji 2015," uviedol pre agentúru SITA sekretár úseku severských disciplín v rámci Slovenskej lyžiarskej asociácie (SLA) René Pretzelmayer a pokračoval:

"Tomáš sa rozhodol viac-menej sám vynechať nastávajúci súťažný ročník. Chcel by si oddýchnuť, potrebuje pauzu."

"Pôvodne sme si mysleli, že získať istotu by mohol na pretekoch FIS Cupu a podľa výsledkov by sme potom videli, či by mohol zabojovať o účasť na vrchole tejto sezóny - majstrovstvách sveta v severských lyžiarskych disciplínach vo švédskom Falune (18. februára - 1. marca 2015). Táto predstava už neprichádza do úvahy. Čo bude ďalej, v súčasnosti neviem konkretizovať."

Vo Svetovom pohári ešte nebodoval

Tomáš Zmoray štartoval na ZOH 2010 v kanadskom Vancouveri: na veľkom mostíku vo Whistler Olympic Parku obsadil 43. miesto, na strednom mostíku nepostúpil z kvalifikácie do hlavnej súťaže. Na februárových ZOH v Soči nešťartoval.

V pretekoch zimného Svetového pohára sa mu ešte nepodarilo skončiť do 30. miesta a tým bodovať do jeho hodnotenia.

Najlepším umiestnením Zmoraya v rámci SP je 36. priečka v Osle (14. marca 2010) a 38. pozícia v ďalšom nórskom dejisku Lillehammer (6. decembra 2009).

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.