Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Zmeny sa v Hrabušiciach nijako neprejavili

Obrat v druhom dejstve. Margecany sa držali v Hrabušiciach len polčas, potom inkasovali štyri góly. (Autor: Jozef Petruška)
Sportnet|Publikované 26. aug 2013 o 00:00

S veľkou obmenou, ale funkcionárskeho kádra, začali nový súťažný ročník v obci, ktorá je bránou do Slovenského raja.HRABUŠICE. Po rokoch intenzívnej práce v hrabušickom futbale dvojica Peter Jendrál a Peter Dičák prestali pracovať vo vedení klubu.

Na ich miesto nastúpil Jozef Jendrál. V nedeľu nastúpili Hrabušice už vo svojom tradičnom čase o 10.30 hod. a hostili zlepšujúce sa Margecany.

Hráči nič nepocítili

Po odchode spomínanej dvojice hneď vyskočili otázniky, ako to bude ďalej s futbalom v Hrabušiciach.

Aj zápas tretieho kola proti Margecanom naznačil, že vo všetkom dobrom sa bude ďalej pokračovať. Snáď len v nedeľu sa nenaplnila tradičná „sedemgólová norma“, ale domáci diváci po výsledku 4:0 odchádzali domov spokojní.

„Po tomto výsledku je veľká spokojnosť. Polčas sme sa trápili, ale po zmene strán sme už hrali na 'našu dolnú' bránu. Pomohol prvý gól a hneď nasledoval druhý. Po bezgólovom prvom polčase sa chlapci zomkli a poriadne zabojovali o dobrý výsledok,“ uviedol šéf klubu, ktorý aj viedol mužstvo z lavičky.

„Odchod dvoch predstaviteľov klubu futbalisti ani nepocítili. Možno bude menej financií, ale všetko pokračuje normálne ďalej. Spokojný som s tréningovým procesom, na tréningoch mám 12 hráčov a viac. Rovnako dobrá herná morálka je v majstrovských stretnutiach. Chceme vytvoriť dobrú partiu a nadviazať na dobré umiestnenia z predchádzajúcich sezón. Teraz nás čakajú tri zápasy vonku. Ak by sa podarilo priniesť aspoň šesť bodov, bolo by to výborné. Potom nás čakajú doma Smižany a to je vždy veľké derby. Šiestoligová súťaž je kvalitná a čo kolo, to derby,“ skonštatoval Jozef Jendrál.

Pelko nechce nič hovoriť

Výborným ťahom futbalových funkcionárov Margecian bolo angažovanie erudovaného trénera Mariána Pelka.

Na Spiši známy odborník futbalu rozumie veľmi dobre. So svojím novým mužstvom už má za sebou tri kolá, ale stále len ťažko z neho dostať, ako to bude s jeho novým pôsobením a ďalšou trénerskou prácou v Margecanoch.

„Nehnevajte sa, ale stále vám nič nepoviem. Ešte neviem, čo a ako bude ďalej. A kým nie je nič isté, nechcel by som sa vyjadrovať,“ s úsmevom poďakoval za prosbu o rozhovor nový kormidelník Margecian Marián Pelko.

Súvisiace články