Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Zmena v Žiline: Radolský strieda Vrbu!

Sportnet|Publikované 25. sep 2008 o 00:00

ŽILINA. Novým trénerom slovenského corgoňligového futbalového klubu MŠK Žilina sa v stredu dopoludnia stal Dušan Radolský. Päťdesiatsedemročný rodák

z Trnavy nahradil na lavičke úradujúceho vicemajstra doterajšieho lodivoda Pavla Vrbu, ktorého sa vedenie klubu prekvapujúco rozhodlo spolu s asistentom Vladimírom Goffom odvolať z funkcie.

"Bolo to všetko veľmi rýchle, takže ma to ani nemalo kedy prekvapiť. Musel som sa čo najrýchlejšie rozhodnúť. Po rozhovore s vedením klubu som prijal žilinskú ponuku," povedal pre agentúru SITA na margo svojho angažovania Radolský, ktorý naposledy pôsobil v poľskom Ruchu Chorzów.

Vrba zaskočený

V súčasnosti už bývalý kormidelník MŠK Žilina Pavel Vrba bol zaskočený včerajšou reakciou vedenia mužstva. "Určite som bol prekvapený vzhľadom na momentálny stav, ale vedenie sa tak rozhodlo a ja to musím rešpektovať. V Pohári UEFA sme boli dosť ďaleko, v tabuľke domácej súťaže sme na druhom mieste, takže rozhodne ma to zaskočilo. Po pondelkovej prehre s Banskou Bystricou som aj ja osobne bol veľmi sklamaný, pretože podľa výkonu na ihrisku sme jednoznačne mali vyhrať. Bohužiaľ, nezvládli sme to v útočnej fáze," povedal 44-ročný P. Vrba.

Súvisiace články